چه چیزی در پشت نیل Gorsuch خیره کننده پیروزی برای مردم بومی


Neil Gorsuch, seated in front of a fireplace, talking with his hands held up.
عدالت نیل Gorsuch در دفتر خود در واشنگتن در سپتامبر. 4.
هانا Gaber/آمریکا/ایسنا

در جدید ترین قسمت از Amicus کوکب Lithwick مونتاژ پانل از مشاهیر حقوقی به بیش از منافذ دیوان واژه که آمد به هفته گذشته است. یکی از موارد مورد بحث و بررسی توسط اعضا—برکلی قانون دین اروین Chemerinsky, Fordham University دانشکده حقوق استاد باد صبا Teachout و تخته سنگ نویسنده مارک جوزف استرن بود McGirt v. اوکلاهمامهم تصمیم گیری در مورد سرزمین های قبیله ای در ایالت اوکلاهما که بعد فورا رفت واز مقدار زیادی از توجه. خواندن یک متن است که بخشی از مکالمه خود را که ویرایش شده و تغلیظ شده برای وضوح ،

کوکب Lithwick: آیا ما می توانیم بحث در مورد McGirtچرا که آن را یک مورد دیگر که رفتن به زیر رادار پرواز من ترس و آن را کاملا حیرت انگیز tour de force توسط عدالت نیل Gorsuch که به نظر می رسد به درک عمیق و میل به صورت Native American tribal حقوق زمین. کسی می تونه بحث ما از طریق آن ،

اروین Chemerinsky: آنچه که در اینجا است که یک بخش بسیار زیادی از شرق اوکلاهما که به طور سنتی شده است قبیله ای زمین. پوشش داده شده توسط یک پیمان با قبیله. و سوال این است که آیا یک عضو قبیله ای را می توان محاکمه در دادگاه های ایالتی در این مورد آن پیگرد قانونی برای قتل—و یا اینکه به موجب یک قانون فدرال و پیمان پیگرد قانونی در دادگاه فدرال. و دیوان عالی کشور 5-4 گفت: در این معاهده و قانون فدرال دادستان در دادگاه فدرال.

این عظیم پیامدهای حداقل شرقی اوکلاهما به دلیل آن را رفتن به آن معنی است که اعضای قبیله ای در حال رفتن به باید تحت پیگرد قانونی در دادگاه فدرال برای همه جنایات خود را. من فکر می کنم این سوال جالب است رفتن به جایی دیگری وجود دارد معاهدات مثل این ؟

تنها چیزی که من می خواهم اضافه کردن در اینجا این است که کنگره می تواند تغییر که قانون فدرال و سپس بازگشت این موارد به دادگاه های ایالتی. و این نقطه ای است که Gorsuch ساخته شده در نظر او به عنوان به خوبی.

Gorsuch را پاراگراف نتیجه گیری در McGirt می گوید: “دولت فدرال وعده داده نهر رزرو در ابد. در طول زمان کنگره کاهش یافته که رزرو. آن را گاهی اوقات محدود و بار دیگر گسترش قبیله قدرت. اما کنگره هرگز خارج موعود رزرو. به عنوان یک نتیجه بسیاری از استدلال های قبل از ما امروز به دنبال متاسفانه الگوی آشنا. بله وعده ساخته شد اما قیمت نگه داشتن آنها را تبدیل به بیش از حد بزرگ است, بنابراین در حال حاضر ما فقط باید بازیگران چشم. ما هم که فکر کردن. اگر کنگره بخواهد به برداشت خود وعده آن را باید بگویم. اعمال غیرقانونی انجام شده به اندازه کافی بلند و با قدرت کافی دارد هرگز به اندازه کافی برای اصلاح قانون است. به نگه دارید در غیر این صورت خواهد بود برای بالا بردن بی شرمانه ترین و طولانی بی عدالتی بیش از قانون هر دو پاداش اشتباه و شکست آن در سمت راست.” گاو مقدس. من فکر می کنم بسیاری از دوستان من که فراموش هندی قانون می گویند خدا را شکر که بیانیه. آن بوده است مدت زمان طولانی در حال آمدن است. علامت آیا شما می خواهید به بحث دوم در مورد Gorsuch و چرا از آن است که این یک نقطه نرم برای او ؟

مارک جوزف استرن: من نمی دانم اگر من یک پاسخ به چرا, اما آن را قطعا یک الگوی ما دیده ایم. و در واقع زمانی که Gorsuch نامزد دریافت جایزه بود به دیوان برخی از بزرگترین بوستر شد قبایل چرا که آنها در نگاه خود رکورد در 10th ایالات متحده مدار دادگاه تجدید نظر و دیدم که او تا به حال بسیار قوی رکورد در قبیله ای حقوق و احترام به رزرو و برگزاری این دولت به آن وعده و پیمان با قبایل هند است. و من فکر می کنم آنها ساخته شده است یک شرط بندی خوبی وجود دارد چرا که Gorsuch همواره پیوست و با چهار لیبرال ها در قبیله ای موارد این مورد گنجانده شده است. این تصمیم تعجب آور بود.

و من کاملا مطمئن نیست که چرا. شاید به این دلیل است که او یک غربی و او بسیار خودخوانده غربی درست است ؟ ما می دانیم که Gorsuch را دوست دارد به ارائه خود را به عنوان یک مرد از غرب در همه جهات و با اصالت. اما او می نویسد: در مورد قبیله ای حقوق این راه است که عدالت آنتونی کندی نوشت: در مورد حقوق همجنسگرایان و یا راه است که عدالت اموزش Bader Ginsburg می نویسد: در مورد حقوق باروری. او بدیهی است که فوق العاده همدردی برای این قبایل به خصوص آن کسانی است که پیچ توسط دولت است. و من فکر می کنم این نوع از نشسته در قلب خود textualist است که در آن او می شود به خواندن این معاهدات که دولت ساخته شده و می گویند هی ما می بینیم که دولت ایالات متحده شده است نقض این پیمان برای 100 به علاوه. ما که دولت می خواهد به انجام این کار نگه دارید اما شما بچه ها امضا قرارداد و شما نیاز به چوب به کلمه خود را. و این است که یک ایده بسیار قدرتمند شده است که متاسفانه خارجی به دیوان عالی کشور برای سال های بسیاری است. من نمی دانم که ما تا به حال پنج-عدالت اکثریت به عنوان دلسوز به قبیله ای از حقوق به عنوان ما امروز تا کنون در تاریخ دیوان عالی کشور است.

برای شنیدن اعضا کامل بحث از جمله تجزیه و تحلیل از مغلوب ساختن پیشی جستن سوابق مالی و آزادی مذهبی در موارد زیر گوش و یا اشتراک به نمایش در اپل پادکست, ابر, Spotify, Stitcher, Google Playو یا هر کجا که شما دریافت پادکست های خود را.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>