آنچه که واقعا در رفتن در سیاتل به اصطلاح خودمختار منطقه?


People sit on the grass in small groups at sunset

کال اندرسون پارک در سیاتل کاپیتول هیل خودمختار منطقه در روز چهارشنبه.

دیوید رایدر/گتی ایماژ

“CHAZ رفت و از سازمان تروریستی به کشور مستقل به خشونت و آنارشیست ها به دزدیدند توسط crackheads به التماس برای غذا از پلیس به فراریان & معترضان در 24 ساعت!” یک کاربر توییتی در مورد سیاتل کاپیتول هیل خودمختار منطقه با گریه-خنده emoji. من خوراک به دنبال آن بلافاصله توسط یک صدای جیر جیر که رنگ یک تصویر بسیار متفاوت: “تا کنون CHAZ ایده آل جامعه است. بدون ترس از پلیس. مردم کمک و حمایت از یکدیگر است. همبستگی طبقاتی.”

اگر شما در حال تلاش برای کشف کردن آنچه CHAZ است و یا چه چیزی اتفاق می افتد وجود دارد آنچه شما به عنوان خوانده شده خواهد شد به احتمال زیاد خود را منعکس شبکه اعتقادات سیاسی. اگر شما را لاغر, راست, شما ممکن است ببینید CHAZ تمسخر به عنوان یک تجربه شکست خورده اجرا شده توسط رادیکال و آنارشیست ها; اگر شما لاغر چپ شما ممکن است دیدن پست های ستایش از آن به عنوان یک نوع جدید از مدینه فاضله قابل مقایسه با فریتاون Christiania در کپنهاگ دانمارک. به عنوان اطلاعات غلط و گیلاس برداشت ویدئوها و تصاویر در سراسر اینترنت متوجه شدم افرادی که در خارج از سیاتل تا به حال دو دیدگاه بسیار متفاوت از آنچه اتفاق می افتد در CHAZ. دوستان و خانواده texted me برای بررسی در یا اظهار در رسانه های اجتماعی در مورد فضا. برخی از ترسیده بودند که من ممکن است در معرض خطر, در حالی که دیگران می خواستند خود را در شهرستانها برای ایجاد فضاهای مشابه و آرزو برای زندگی vicariously از طریق توصیف CHAZ. و بعد از رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن توییتی یک تهدید است که او را “را” منطقه از “آنارشیست” روشن شد که این اطلاعات غلط می تواند عواقب واقعی برای شهرستان.

یک تصور غلط در مورد CHAZ است که معترضان “تصرف” به فضا از پلیس. واقعا بیشتر شبیه پلیس چپ منطقه و معترضان که در حال حاضر سرمایه گذاری در یک round-the-clock اشغال اداره پلیس سیاتل شرق حوزه ادامه داد: ماندن وجود دارد. در ژوئن 1, معترضان شروع به نشان دادن در SPD کاپیتول هیل حوزه ساختمان شبانه و اکثر شب پلیس با استفاده از فلش-چتری و شیمیایی مواد محرک مانند اسپری فلفل و گاز اشک آور برای متفرق کردن جمعیت در اطراف موانع آن بنا در بلوک های اطراف حوزه— از جمله ژوئن 7, تنها دو روز پس از شهردار جنی Durkan اعلام کرد 30 روز مهلت قانونی برای گاز اشک آور. در ژوئن 8, SPD حذف آن موانع و ناگهان خالی ساختمان. سوسیال دموکراتها و دولت شهر آماده برای خشونت گفت: آن را تا به حال دریافت “اطلاعات معتبر در مورد پتانسیل قصد به آتش به شرق حوزه.” در آن زمان معلوم نبود به عموم مردم چرا SPD چپ شرق حوزه و یا اینکه آیا آن را به عقب. آن را پس از تبدیل شدن به روشن است که Durkan دستور داده بود با تصمیم یک رئیس پلیس کارمن بهترین گفت که او عصبانی بود در مورد. در یک کنفرانس مطبوعاتی روز شنبه, Durkan گفت که او تصمیم به امید آن خواهد د-تشدید درگیری بین پلیس و معترضان.

اگر شما می دانید سیاتل کاپیتول هیل ایده وجود دارد که یک نیروی دریایی در محله خنده دار.

به زودی پس از SPD چپ فعالان تبدیل پلیس به موانع اطراف و اعلام کرد که مناطق اطراف آن—تقریبا 5½ شهر بلوک که شامل یک پارک عمومی—خواهد بود برای مردم. فعالان صحبت کرد فقط در خارج از یکی از این حوزه را در ورودی در حال حاضر احاطه شده توسط فلز درب علامت فوق در حال حاضر با رنگ به عنوان خوانده شده “سیاتل مردم در حوزه.” علائم در موانع اعلام شده بازدید کنندگان ورود به “کاپیتول هیل خودمختار منطقه.” در اولین ساعت از CHAZ, ویروسی توییتهایی ارائه شده این منطقه به عنوان یک نوع از جنبش های جدایی طلب; یک عکس نشان داد, ثبت نام در مانع شدن مارک CHAZ: “شما در حال حاضر خروج از ایالات متحده آمریکا.” دیگر نشان داد یک نقشه از منطقه مارک “کاپیتول هیل ” منطقه آزاد” و “رژیم اشغال Safeway” که در آن پلیس گفته می شود جمع آوری است.

شایعاتی که CHAZ فعالان بودند اجرای این منطقه مرزهای گسترش از طریق Facebook و توییتر. در یک کنفرانس مطبوعاتی SPD ذکر شده “محلی گزارش” که فعالان خواستار شدند شناسه در سنگر و اخاذی کسب و کار با درخواست آنها را به پرداخت هزینه برای کار در “خودمختار منطقه.” اخبار محلی گزارش این ادعا مستقیم از پايه بلند كن بادي اما چند ساعت بعد حداقل دو خبرنگاران تا به حال به دنبال خود به اتاق های خبر’ مدعیان در واقع درخواست از کسب و کارهای محلی مورد تجارب خود را. تا کنون آنها ندارد و کسانی که می گویند آنها اخاذی بوده. در یک کنفرانس خبری در روز جمعه, بهترین بستری که وجود دارد هیچ گزارش رسمی تنها حکایات. ایجاد یک دایره کامل از شایعات او گفت که برخی از کسانی که در گزارش آمد از “رسانه ها.”

و پس از آن در طول تعطیلات آخر هفته, Fox News زد پر شور داستان از جمله ادعاهای دروغین در مورد اخاذی کسب و کار همراه با ادعا می کند که “نگهبانان مسلح گشت آنارشیست ها’ ‘خودمختار منطقه.’ “آن را نشان داد تصاویر آتش گرفته در مینه سوتا و ویرایش تصاویر به نظر می رسد به عنوان اینکه وجود نیروهای مسلح در کنار “شما در حال حاضر ورود رایگان کلاه هیل” نشانه و شکست پنجره از نیروی دریایی. (اگر شما می دانید سیاتل کاپیتول هیل ایده وجود دارد که یک نیروی دریایی در محله خنده دار است چه رسد به این فکر می کردم که هر معترض خواهد بود ایستاده گارد در آن است.)

بیش از آخر هفته رفتم برای خودم چه CHAZ همه چیز در مورد و مرتب کردن اینکه آیا ادعای من می خواهم دیده می شود حاضر شدند و حقایق نیمه حقایق و یا صاف کردن نهفته است. (شما همچنین می توانید از یک livestream با شش زاویه نمایش بخش هایی از فضا به نظر می رسد مانند هر دیگر دنیوی شهر خیابان مخفی از مردم راه رفتن گاهی اوقات با سگ ناز.) اولین چیزی که یاد گرفتم: CHAZ دیگر ترجیح نامگذاری است. سازمان در حال حاضر درخواست که مردم آن را ریز ریز کردن—کاپیتول هیل اشغال اعتراض و علائم در سنگر خوش آمدید بازدید کنندگان برای ریز ریز کردن. در حالی که CHAZ اصلی ادعا می کنند به “منطقه خودمختار” ممکن است بدست, توجه, واضح برای هر کسی که در سیاتل که در این منطقه است نه مستقل. مردم زندگی می کنند وجود دارد, و کسب و کار هنوز هم عامل. ساکنان هنوز هم نیاز به در و خارج شدن از موانع هستند و اجازه دسترسی; در یک مانع در سمت شرقی, فعالان و حتی رنگ موقت برخی از فضاهای پارکینگ برای مشروب مشتریان فروشگاه. کسانی که کسب و کار و ساکنان و همچنین ریز ریز کردن سرنشینان—هنوز هم با استفاده از برق و آب. و بر خلاف واقعی خودمختار منطقه مردم حرکت آزادانه در داخل یا خارج. در حالی که من در ریز ریز کردن من دیدم حداقل یک مقیم رانندگی را از طریق یک ریز ریز کردن مانع برای دسترسی به یک آپارتمان ساختمان گاراژ.

در آن سنگر بودند نگهبانان مسلح و هیچ کس از من خواست برای شناسایی. راست بال ” ادعا می کند از “نفوذ” به فضا به نظر می رسد دلیلی دراماتیک; شما فقط می توانید راه رفتن در سمت راست. اما اگر مردم شما را تشخیص و آنها طرفداران خود را کار می کنند این احتمال وجود دارد شما خواهید بود در مواجهه با جمعیت درخواست شما را ترک کنند. (تیم Eyman یک سیاستمدار محلی شناخته شده برای خود را ضد اقدامات مالیاتی—و برای سرقت یک $70 صندلی از دفتر انبار—خواسته بود به ترک هفته گذشته است.)

در حالی که وجود دارد هیچ نگهبانان وقتی که من تعداد بازدید وجود دارد افراد مستقر در هر مانع توزیع ماسک و کارگردانی اتومبیل از طریق ارائه منابع یا دسترسی به خانه های خود. من هم دیدم داوطلبان در یک مانع radioing به بقیه بپرسید که آیا هر یک از دیگر لوازم مورد نیاز و به دنبال سلامت روان متخصص برای کمک به مدیریت یک مرد نشسته در گوشه ای پرتاب زباله در رهگذران. Gaebriel, 21 بود که تبریک مردمی و هدایت ترافیک در مانع شدن نزدیک به 10 و کاج خیابان به من گفت که او می خواهم دیده می شود که گزارش های رسانه ها از نگهبانان مسلح و فکر می کردند که مایه تاسف است اما اجتناب ناپذیر با چگونه به سرعت گسترش اطلاعات غلط در رسانه های اجتماعی. “من فقط امیدوارم که مردم خود را ببینید,” او گفت:.

بعد از همه وجود دارد هیچ کلمه ای رسمی در ریز ریز کردن و یا CHAZ. اگر چندین چهره های برجسته در سیاتل در اعتراض صحنه که به شدت درگیر با ریز ریز کردن هیچ مرکزی رهبری است. و شایان ذکر است که مردم همیشه موافق نیست. برای مثال برخی از فعالان می گویند که CHAZ میزبانی ریز ریز نشان می دهد برخی از آنها هنوز هم فکر می کرد از این منطقه به عنوان یک دائم در منطقه است. دیگر فعالان را ابراز امیدوار است که سوسیال دموکراتها در نهایت به نوبه خود در حال حاضر خالی حوزه ساختمان به یک مرکز جامعه. نیز وجود دارد یک طیف وسیعی از معترضان خواسته است. یکی برجسته ترین در حال حاضر نقاشی روی چوب شبانه روزی تا حوزه ساختمان است که پال خواستار قطع بودجه دولت SPD 50 درصد است. اما راه رفتن در اطراف ریز ریز من هم دیدم یک لیست از پلیس اصلاحات خواسته های ضبط شده به یک درخت که شامل می پرسد مانند الزامی پلیس برای پوشیدن بدن دوربین های دیجیتال و توسعه فرآیندهای جدید برای رسیدگی به سوء ادعا می کند. کسی تا به حال گرفته Sharpie و عبور همه چیز را نوشت و بیش از آن: “نه پلیس! در همه.”

مردم نیز به دلایل مختلف و انگیزه برای بودن در ریز ریز کردن. در حالی که برخی از آنها به وضوح ساکنان و یا به شدت درگیر داوطلبان دیگران به نظر می رسید فرهنگی گردشگران و documentarians. به محض این که من وارد ریز ریز کردن را در گوشه شمال, یک مرد از من خواست برای گرفتن یک عکس از او با شریک زندگی خود را و سگ. “این تاریخ است!” او گفت:. “ممکن است کسی به این عکس نگاه کنید 400 سال از در حال حاضر!” یک زن به نام Kayla به من گفت که او می خواهم آمد را برای آیندگان به خاطر بیش از حد او می خواهم او به ارمغان آورد 5 ساله با او را به او نشان می دهد چه خبر است. “من می خواستم به می دانم که ما در اینجا هنگامی که او مسن تر است.” زنی به نام کلودیا نیز به ارمغان آورده کودکان و نوجوانان—Gabby, 12 و Lemanuel, 16—برای حمایت از این جنبش است. Gabby کمک عمه او یک هنرمند محلی یک نامه در “BLACK LIVES MATTER” نقاشی دیواری در مرکز چوپ و خانواده مخلوط گبی مادر بزرگ خاکستر به زرد رنگ آنها استفاده می شود.

در حالی که بسیاری از آنها به وضوح متصل شده و یا منتقل شده توسط یادبود و هنر دیگران تا به حال در مقابل غذای آماده. من مردی را دیدم که ضبط به شدت graffitied دیواره حوزه با یادآوری صدای بیش از: “اوه, بله, آنها به طور کامل نابود خواهد شد.” دیگران به نظر می رسید کمتر متمرکز بر معترضان خواسته های اصلی—defunding پلیس و حفاظت از سیاه و سفید زندگی می کند—و بیشتر سرمایه گذاری در CHAZ به عنوان یک سوسیالیست آزمایش. من به عنوان یک مرد سفید برگزار تلفن خود را به رکورد دیگری سفید. “آنچه در این مورد گفت:” به دوربین قیافه در جمعیت در کال اندرسون پارک “است که جامعه و مراقبت از یکدیگر را به عنوان یک کل. ما اصلا نیازداری!”

کسانی که مردان ایستاده بودند چند متری از یک لباس غرفه که تا به حال تنها در عمل بوده است حدود 48 ساعت اما در حال حاضر کوه ها از کمک های مالی. راه رفتن در اطراف ریز ریز من تو را دیدم بی شماری کمک های متقابل غرفه. زمانی که من می خواهم در همان منطقه به هفته قبل به عقب زمانی که آن را فقط به طور منظم پیر اعتراض فضا فعالان در حال حاضر تاسیس مشابه غرفه اما اندازه و پیچیدگی رشد کرده بود. “هیچ پلیس Co-Op” تا به حال انبوهی از نان و مربا و جو و کره بادام زمینی با یک علامت تشویق مردم به سود خود: “آیا یک نوار granola—نگاهی به تمام جعبه. یک کل مورد از پاپ. شما شما انجام دهد. فقط دنبال توقف و شروع به خرید.” (افراطی فراوانی از مواد غذایی را دیدم به ذکر است اگر بدون هیچ دلیل دیگر از برای مقابله با رسانه های اجتماعی شایعاتی که مردم در داخل ریز ریز زد از مواد غذایی است.) داوطلبان باید همچنین ایجاد باغ جامعه در این منطقه است. اما فقط به عنوان وجود دارد مقدار زیادی از منابع عمومی نیز وجود دارد هنوز هم مقدار زیادی از سرمایه داری تلاش. من تو را دیدم یکی از مشاغل مرد جوان فروش راینر tallboys از یک کولر مناسب در خارج از مغازه مشروب فروشی (که باز بود). دیگران راه می رفت در سراسر ریز ریز کردن فروش “Black Lives Matter” تی شرت و “من نمی توانم نفس بکشم” ماسک.

ریز ریز مانند هر مقطع از ایالات متحده است که ترکیبی از باورهای سیاست و ایدئولوژی و به رنگ آن را به عنوان یا یک مدینه فاضله و یا یک hellscape است برای پاک کردن آن تفاوت های ظریف. یک پیام از فعالان و ریز ریز کردن بازدید کنندگان با من صحبت کردیم به نظر می رسد به توافق بر این است که سیاه و سفید زندگی مهم و ریز ریز کردن یک نماد قدرتمند فرهنگی شیفت در حال حاضر اتفاق می افتد در ایالات متحده آمریکا; خرد به عنوان یک محل است که معنی دار به بسیاری از, اما جنبش بزرگتر است. در فرهنگ روز, جامعه, سازمان Nikkita الیور یادآوری جمعیت است که جنبش “نه در مورد این فضا آن را در مورد یک سیستم از بین بردن سفید برتری.” وی از مردم خواست تا منعکس کننده که چرا آنها وجود دارد. “وجود دارد مردمی عکس گرفتن و گفتن آنها رفت و به CHAZ—که در مورد سیاه و سفید زندگی,” او گفت:. “در مورد کار. در مورد جنبش نه فقط حلق آویز کردن در ریز ریز کردن و یا CHAZ و یا هر آنچه که شما به آن تماس بگیرید.” آینده از خرد است که هنوز معلوم نیست اما فرهنگی مکالمات آن موجب خواهد مدت زمان طولانی گذشته است.

Future Tense یک مشارکت
تخته سنگ جدید امریکا و دانشگاه ایالتی آریزونا که به بررسی فن آوری های نوظهور, عمومی, سیاست و جامعه است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر

خرید کتاب زبان اصلی