چه در مقابله با “آزادی بیان” جایگزین برای توییتر ؟


Instagram, Twitter, and Facebook logos on a smartphone screen
شاید یک Parler آرم بر روی صفحه نمایش خود را ،
دنیس Charlet/گتی ایماژ

ایده اولیه Parler است خیلی افتضاح مانند توییتر. اما به جای توییت کاربران پست “Parleys”; به جای رسانهها وجود دارد “پژواک.” و پس از ثبت نام به پیشنهاد حساب به دنبال شامل Breitbart, the Epoch Times, و the Daily Caller, و همچنین رند پل مارک لوین و تیم مغلوب ساختن پیشی جستن.

در ماه ژوئن جناح راست کاربران آغاز هجوم آوردند به این alt-توییتر که نقطه فروش اصلی است که از آن عهد به قهرمان آزادی بیان است. به عنوان جریان اصلی سیستم عامل ممنوع بیشتر راست حساب برداشته نفرت سخنرانی نوظهور قدرت متصل شده و برچسب های هشدار دهنده به چند رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن, توییت, Parler شد, برای بسیاری از جذاب راه حل به توییتر قرار است مشکلات. در حال حاضر آن را در رتبه دوم محبوب ترین برنامه در فروشگاه App و در هفته گذشته از آن تخمین زده شده بود رسیده و بیش از 1.5 میلیون روزانه کاربران snagging برخی از مشخصات بالا تازه: سناتور. Ted Cruz, Rep. Elise Stefanik پارچه مبلی. جیم اردن, Donald Trump Jr., Eric مغلوب ساختن پیشی جستن. آنچه منجر به Parler تاسیس در ماه اوت سال 2018 بود قابل پیش بینی سرخوردگی با امثال غول دره سیلیکون. Henderson, Nevada مبتنی بر نرم افزار مهندسین Jared تامسون و جان Matze ایجاد پلت فرم با توجه به Parler وب سایت “[a]fter بودن خسته با یک عدم شفافیت در فناوری ایدئولوژیک suppresssion [sic] حفظ حریم خصوصی و سوء استفاده است.”

این در حالی است که این پلت فرم است که در صورتحساب یا لیست به عنوان بزرگ “آزادی بیان” جایگزین به توییتر نیست دقیقا منحصر به فرد است. و نه آن را به عنوان بدون سانسور به عنوان آن ادعا می شود. Parler فقط آخرین در یک خط طولانی از رقیب شبکه های اجتماعی است که به نظر می رسد (و اغلب ناپدید شد) در دهه گذشته به عنوان جایگزین برای بزرگ با تکنولوژی. و اگر گذشته است هر شاخص آن را بعید است که Parler را تبدیل به چیزی بیش از یک پلت فرم جنبی در آینده نزدیک.

برخی از سیستم عامل های ظهور به عنوان جایگزین شبکه های اجتماعی گرفته اند یک خط سخت در حفظ حریم خصوصی داده ها. Ello برای مثال تاسیس شد در سال 2014 به عنوان یک آگهی رایگان در شبکه است که وعده داده شده هرگز به فروش اطلاعات کاربر به تبلیغ. (بعد از اینکه لقب “Facebook قاتل” سایت غرق شد با کاربران جدید و سقوط غالبا آن هرگز نمی تواند در مقیاس بالا و در عوض تبدیل به یک جامعه برای هنرمندان دیجیتال.) MeWe دیگر Facebook رقیب ارائه می دهد این صنعت برای اولین بار لایحه حفظ حریم خصوصی از حقوق. (آن را نیز طول می کشد یک بی بند و مداخله رویکرد به محتوای اعتدال.) و در حالی که آن 8 میلیون کاربر هستند به مراتب بیشتر Facebook را 2.6 میلیارد MeWe یکی از معدود موفقیت آمیز جایگزین شبکه های که در آن به رشد خود ادامه داد از زمان تاسیس آن در سال 2016.

Matze, Parler مدیر عامل شرکت که تعداد آین رند و محافظه کار اقتصاددان Thomas Sowell در میان تأثیرات خیالات پلت فرم خود را یک نوع رایگان-گفتار مدینه فاضله: “ما یک جامعه شهر میدان باز مربع بدون سانسور” Matze گفت CNBC. “اگر شما می توانید آن را می گویند در خیابان نیویورک شما می توانید آن را می گویند در Parler.” و در حالی که Parler می گوید آن است که بی طرفانه—Matze ارائه شده است $20,000 “مترقی فضل” برای یک لیبرال محبوب دانشمند به پیوستن به آن را آشکارا غیر رسمی تبدیل به یک خانه به سمت راست که به مدت طولانی ادعا کرد به بدرفتاری با اصلی سیستم عامل است. زمانی که alt سمت راست “مشاهیر” مانند میلو Yiannopoulos و لورا Loomer هستند ممنوع از توییتر Parler است گام بعدی خود را. (Loomer هفته گذشته اعلام کرد که او تبدیل به اولین کسی که Parler زیر—572,000—بیش از او قبل از ممنوعیت توییتر زیر است.)

در این راستا Parler بیشتر شبیه به دروغ گفتن رایگان سخنرانی محور پلت فرم راه اندازی در سال 2017 است که شناخته شده است به عنوان یک پناهگاه برای افراط گرایان. “[F]ar عصبانی تر و زشت تر” از Parler, دروغ گفتن به سرعت تبدیل به یک زمین پرورش برای یهودی ستیزی و نئو نازیسم که در آن پست خواستار حملات تروریستی و خشونت علیه اقلیت های گردش. دروغ گفتن سرنوشت اما نشان دهنده یک تکرار از دایره زندگی را برای سیستم عامل خود ilk: پس از آن که متصل به یک نمونه از تروریسم در سال 2018 زمانی که شک در پیتسبورگ کنیسه تیراندازی نوشته شده در مورد نیت خود را به عمل درست قبل از او به کشته شدن 11 نفر دروغ گفتن هرگز کاملا بهبود یافتند. آن سرور GoDaddy آن کاهش یافته است و اگر آن را در نهایت در بر داشت یکی دیگر از خانه آنلاین محبوبیت آن کاسته بعد از تیراندازی و دوره نیست. در سال 2019 یک مهندس نرم افزار برای Gab میزبانی وب شرکت گفت که پلت فرم احتمالا تا به حال چند ده هزار نفر از کاربران در بسیاری—به جای 835,000 که ادعا دروغ گفتن—اگر شرکت میزبانی وب بعدها تکذیب کرد.

اما Parler نیست کاملا دروغ گفتن دندان. (اندرو Torba, Gab بنیانگذار اشاره است به Parler به عنوان یک شبکه برای “Z-لیست Maga مشهور است.”) در حالی که حتی دروغ گفتن است و محدودیت برای آزادی بیان پس از آن محتوای سیاست وانمود به ممنوعیت افراط گرایی Parler سختگیرانه تر است. آن می رود به مراتب فراتر از آنچه که شما ممکن است انتظار می رود از یک پلت فرم که در کل اخلاق آزادی بیان است. Matze ذکر شده چند از قوانین اساسی در یک “Parley” روز سه شنبه:

به عنوان توییتر بالا نظر اشاره “توییتر اجازه می دهد تا چهار پنج چیز است که Parler سانسور.” Parler کامل, دستورالعملهای انجمن نیز منع دادن تروریستی فعالیت افترا “مبارزه با عبارت” و وقاحت در میان انواع دیگر از سخنرانی. و Parler کاربر توافقنامه شامل موادی است که ممکن است به نظر می رسد در تضاد به ماموریت خود را. پلت فرم “ممکن است حذف هر گونه محتوا و فسخ دسترسی شما به خدمات در هر زمان و به هر دلیل یا بدون دلیل” آن را می گوید. اما شاید بیشتر تعجب آور این است:

17. شما توافق می کنید برای دفاع و جبران Parler به عنوان به خوبی به عنوان هر یک از افسران و مدیران و کارکنان و عوامل از و در برابر هر گونه ادعا و همه اقدامات خسارت تعهدات و زیان و بدهی هزینه ها یا بدهی ها و هزینه های خود را (از جمله اما نه محدود به تمام وکلای هزینه) ناشی از یا مربوط به دسترسی و استفاده از خدمات. Parler این حق را به انجام خود را دفاع در هزینه های خود را در هر عمل یا اقدام تحت پوشش این جبران خسارت.

غرامت ارائه بدان معنی است که اگر Parler چهره یک طرح دعوی در دادگاه برای چیزی که شما در پست شما پرداخت. در واقع به شما می گویند هر آنچه شما می خواهید—به عنوان طولانی به عنوان آن می افتد در درون جامعه دستورالعمل و تا زمانی که شما مایل به گرفتن خطر است.

که Parler شده است بنا به گزارش ممنوعیت کاربران یکهو این هفته تنها بیشتر روشن نما از آزادی بیان بر روی پلت فرم; اما صرف نظر از حدی که یکی می تواند یا نمی تواند “Parley” هر آنچه که آنها می خواهند این واقعیت باقی می ماند که پلت فرم در حال تبدیل شدن مهم فضایی برای آمریکا راست. این ارزش با توجه به آن چه در آن کاربران ممکن است با آن انجام دهد. بخشی از نگرانی های قطبی و سیستم عامل است که آنها می تواند منجر به افراط گرایی: به طور کلی در آنها دیده می شود به عنوان بخشی از این خط لوله به افراط گرایی است. اولین حرکات افراطی پیدا کردن جای پایی در جریان اصلی سیستم عامل که در آن آنها در حال حاضر هنجارهای خود را در کمی خوش طعم تر راه توضیح داد جرمی بلکبرن یک علوم کامپیوتر استاد در دانشگاه بینگهمتون که تحقیقات جنبی و افراطی وب جوامع است. سپس آنها به دست آوردن زمین در سیستم عامل های مانند Parler که دو منظوره حاشیه و جریان اصلی. “هنگامی که شما حذف هر گونه سوال وجود دارد که یک اتاق اکو وجود دارد فقط آشکار عواقب” بلکبرن گفت.

در حالی که این ممکن است دلیلی برای نگرانی Amarnath Amarasingam یک افراط گرایی محقق و استاد در دانشگاه کوئین در شک و تردید است که Parler واقعا galvanize سمت راست. “من فکر می کنم بخشی از آنچه متحرک از راست و چپ تا حدی—و به خصوص در جناح راست است که توانایی به استدلال می کنند با ‘دیگر’ ” Amarasingam گفت. تعامل (و مبارزه) با دکمه سمت چپ را تقویت راست هویت دادن به آن معنا و هدف او گفت و از مطالعه مشابه سیستم عامل مانند دروغ گفتن, Amarasingam پیدا کرده است که “صحبت کردن با خودتان را در گوشه های تاریک از اینترنت است که در واقع نه این که رضایت بخش است.” و در حالی که او معتقد است که ممکن است منجر به رادیکالیزه شدن برخی از افراد در داخل راست پلت فرم خود را لزوما بیشتر از ایدئولوژی افراطی گروه های جناح راست.

چه Parler می تواند انجام Amarasingam معتقد است که در خدمت به عنوان یک نوع از هیئت مدیره صدایی برای سمت راست جایی برای حاشیه حرکات را امتحان کنید و تصحیح استدلال های مختلف. اساسا این می تواند یک “کارخانه انواع” تان شدیدا از ایده های قبل از آنها در حال اعزام به جریان اصلی. شاید یک روز حداقل—در حال حاضر بخش زیادی از مکالمه Parler است در مورد چگونگی فوق العاده پلت فرم است و چگونه خنگ های قدیمی با تکنولوژی غول هستند. Amarasingam اذعان کرد این. “[W]کلاه است که نشان می دهد به من این است که آنها در واقع فقط با استفاده از Parler به بیرون ریختن خشم خود را معلق بودن از آنچه واقعا مهم است که بیشتر جریان اصلی پلت فرم,” او گفت:. “و بنابراین من فکر می کنم آنها بسیار سعی کنید به عقب بر گردیم به هر کجا که گفتگو اتفاق می افتد.”

همچنین این موضوع از رشد. به طور معمول این شبکه فقط نمی که. آنها در نظر گرفته شود “fringe” سیستم عامل برای یک دلیل وجود دارد به ندرت جامد مدل کسب و کار در پشت آنها. در Parler مورد شبکه آغاز شده بود با فرشته بودجه و Matze نشده ابداع یک طرح کسب و کار روشن است. در حال حاضر خود را در مدل آزمایشی است برای مطابقت محافظه کار اثرگذارندهها با تبلیغ و Parler یک برش از تاثیر گذار هزینه. اما با توجه به مارک های اخیر تمایل به تبلیغات در Facebook این طرح به نظر می رسد دور از ادم. با تنها 30, کارکنان, Parler توانایی به رسیدگی بیشتر کاربران تست خواهد شد. آن را ممکن است رشد—به خصوص اگر مغلوب ساختن پیشی جستن می کند تصمیم به پیوستن به بعد از همه—اما به عنوان Amarasingam آن قرار داده است “اگر شما در جریان نیستید در جریان اصلی است.”

“به طور کلی آنچه که من انتظار می رود برای دیدن در این سایت این است که آنها به یک آستانه خاص از کاربران درست مانند هر دیگر پلت فرم شبکه های اجتماعی” گفت: بلکبرن. “و پس از آن برای این نوع از سیستم عامل است که به صراحت جذب این انواع خاصی از کاربران احتمالا یکی از آنها را از انجام کاری احمقانه و سپس آنها تعطیل و یا deplatformed و یک بعدی میآید.”

Future Tense یک مشارکت
تخته سنگ جدید امریکا و دانشگاه ایالتی آریزونا که به بررسی فن آوری های نوظهور, عمومی, سیاست و جامعه است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>