هنگامی که ما با آن مواجه او


A courtroom drawing shows a man sitting and speaking into a microphone while a woman in glasses glares behind him.
یک دادگاه نقشه کشی توسط آن Gyrite Schütt در دسترس ساخته شده توسط کرون خبرگزاری Ritzau Scanpix نشان می دهد متهم پیتر مدسن در طول محاکمه اش در دادگاه در کپنهاگ دانمارک که در آن حکم گفته بود در آوریل 25, 2018.
آن Gyrite Schütt/خبرگزاری گتی ایماژ

در ماه اوت سال 2017 سوئدی روزنامه نگار کیم دیوار به قتل رسید در حالی که در انتساب به مصاحبه با پیتر مدسن روی خود, در خانه, زیر دریایی های UC3 ناتیلوسسواحل کپنهاگ, دانمارک. مدسن بود و بعد محکوم به جرم و جنایت و محکوم به زندگی در زندان است. این حساب از روز قبل از آزمون و روز اول خود را نوشته شده است توسط دیوار پدر و مادر اینگرید و Jocke که روزنامه نگاران.

این گزیده ای است اقتباس با اجازه از یک سکوت, صدای: زندگی روزنامه نگار کیم دیوار توسط اینگرید و یواخیم دیوار منتشر شده توسط آمازون عبور جولای سال 2020 است.

اوایل ماه مارس سال 2018

ما آماده هستیم. ما می دانیم که چگونه این تئاتر کار ساخت یافته است—ما می دانیم که چگونه اخبار رسانه های تابع. حتی ما زده این قدر علاقه در بخشی از رسانه ها زمانی که برای اولین بار بعد از محاکمه روش. آن را کامل هیستری—یک سونامی از سوالات و مقالات و هر چیز دیگری که دارای یک اتصال به زیردریایی مورد. هر روز چند صد مقالات جدید جست و خیز کردن به ما خبر-نظارت بر سیستم عامل. وجود روزنامه ها و ایستگاه های رادیویی و کانال های تلویزیونی از مکان های ما به سختی می تواند تعیین محل بر روی نقشه. زیردریایی, کپنهاگ, و کیم دیوار کلمات که مدار جهان در سرعت بالا به دور و اطراف.

ما بی وقفه ممنون استراتژی ما به ارائه هر گونه مصاحبه اظهارات و یا نظرات. اگر ما تا به حال آرامش است که حکومت حتی هنگامی که ما نمی واز طریق این. در آن طول می کشد چند ساعت در هر روز برای گفتن در یک بازی دوستانه اما شرکت شیوه به تمام سوالات است که در با تلفن و ایمیل گروهی و وسایل دیگر. ما می دانیم که روزنامه نگاران باید فشار به تحویل ترجیحا اطلاعات است که هیچ کس دیگری پیدا کرده است. اما ما نه آنهایی که قادر خواهد بود برای کمک به آنها با این کار.

بیش از 100 روزنامه نگاران از 16 کشور داده شده است, اعتبار, برای ورود به دادگاه در کپنهاگ. ما می دانیم که Jocke و من خواهد بود و تمرکز اصلی خبرنگاران این روز اول خود را در دادگاه. هر کس می خواهد برای دیدن ما دیدن واکنش های ما به ما شاهد اولین دیدار با پیتر مدسن. ما خواهد بود با نشستن چند متری از او—این مرد است که ما باعث درد بسیار زیاد که خراب زندگی ما است.

اگر کیم نرفته بود بیرون بر ساندویچ با او, او می خواهم هنوز هم زنده است. او ادعا می کند او یک کاپیتان اما واقعی ملوان هرگز از دست رفته در اقیانوس تنهایی در یک 59-پا بلند کشتی ذهن هرگز شیرجه رفتن به پایین از دریا در آن است. قایق نیاز به سه نفر خدمه است. هیچ چراغ های ناوبری بر روی آن و بدون هیچ تجهیزات برای جوشکاری وجود دارد و اگر به یک شکست در هیئت مدیره. مدسن نادیده گرفته و همه از این است که پنج شنبه در ماه اوت در راه همان است که او ظاهرا انجام بسیاری از بار قبل. او ممکن است هرگز فرصت دیگری برای نشان دادن آن از او انجام می شود آسیب به اندازه کافی در حال حاضر به آشکار خود را تکمیل عدم احترام به انسانهای دیگر است.

یکی از آسایش در طول این مشکل روز شده است کار ما با کیم صندوق.

ما در حال شرکت در این فرایند است که به ما کمک خواهد کرد تعیین می کند که زن جوان روزنامه نگار دریافت اولین کمک مالی در یک هفته—در کیم, جشن تولد, مارس 23. ما محدودتر هم 140 برنامه به 10 که همه زمینهای برای گزارش است که مهم و جالب است.

من نمی توانم چیزی احساس اما بی تفاوتی نسبت به مردی که به نحوی باعث کیم مرگ است.

به منظور افزایش بهره در صندوق و به منظور رسانه ها یک استخوان ما موافق به مصاحبه با TT News Agency (ملی سوئد خدمات سیم). شرایط ما یکسان هستند آنهایی که ساده ما گذاشته قبل: ما فقط می خواهم به بحث در مورد صندوق. این یک مصاحبه خوب و عالی مقاله ای که منتشر شده است دو روز قبل از محاکمه. ما تمرکز بر روی صندوق و تمرکز ما بر روی کیم کار می کنند. شاید این به نوعی می تواند به تعادل باور نکردنی تعداد مقالات است که تمرکز بر Madsen. ما همچنین خوشحالم که کیم دریافت سوئدی مبلغینی’ Association جنوبی دستمزد پس از مرگ برای او کار می کنند. ما در مورد آن شناخته شده اما در حال حاضر آن را رسمی. یک بار دیگر در پذیرش ما تاکید کیم حرفه ای به عنوان یک روزنامه نگار و آنچه او انجام داد و آنچه او ایستاده بود. دوباره تاثیر در رسانه های بزرگ است. یک نوع تعادل ایجاد شده است حتی اگر مقیاس راهنمایی و نه به شدت به مدسن مزیت است.

Kim Wall, within a crowd, is seen talking to a man holding and looking down at some papers.
کیم دیوار.
یواخیم دیوار

پنج شنبه, مارس 8, 2018

ساعت زنگ دار حلقه در اوایل این برفی پنج شنبه در ماه مارس یک روز ما شده ایم هراس برای مدت زمان طولانی. با اینحال این یک روز ما می دانیم که ما باید به دریافت از طریق به نحوی. آن روز بین المللی زنان یک روز جشن در سراسر جهان با تظاهرات و نمایش عمومی برای زنان برابر با ارزش و حقوق. ما خواهد بود با صرف روز در اتاق 60 در شهرداری دادگاه در کپنهاگ.

موضوع این است که شب هنگامی که یک مرد و زن بیرون رفت و در اقیانوس با هم در یک خانه زیردریایی. تنها مرد آمد; این زن پیدا شد بعد معلول و در قطعه. در حال حاضر ما خواهد شد—شاید—پاسخ به همه سوالات است که باید شکنجه ما از آن شب.

در طول سال هایی که سپری شده از کیم ناپدید پیتر مدسن نشده تا به حال بیش از یک محیطی جایی در زندگی من است. من به دنبال تمام حوادث در جزئیات بزرگ و به این نتیجه رسیده اند که مهم نیست که چگونه اغلب من فکر کردم ما رسیده بود پایین ما همیشه کاهش یافت و حتی بیشتر. پیتر مدسن است که به سادگی یک شکل سایه یک فرد می دانم وجود دارد, اما در مورد آنها به من وقت فکر کردن.

آن را احتمالا یک نوع مکانیسم دفاعی. چه انرژی من بدن من و من را انتخاب کنید به صرف در او. او نه غیر—پس از همه, او به اتهام سرقت از دختر من—اما او نمی تواند اجازه حرکت به من روح و ذهن من است. من بدون استفاده از نفرت یا انتقام. حتی در شرایط عادی این نیست چیزهایی است که به نوعی برای من اما هر چقدر من سعی می کنم من می توانم چیزی احساس اما بی تفاوتی نسبت به مردی که به نحوی باعث کیم مرگ است.

پیتر مدسن در حال حاضر ما هزینه راه بیش از حد به مراتب بیشتر از هر انسانی باید مجبور به پرداخت. اگر من خودم اجازه می دهد تا در احساس نفرت و انتقام من تنها کسی که چیزی برای از دست دادن. او نمی تواند مراقبت کمتر است. زندگی را به نفع خود و نه مرگ. شیطان نمی تواند اجازه را به پیروزی.

و در حال حاضر روز رسیده است که ما در دیدار با Madsen چهره به چهره است.

در اوایل ما تصمیم گرفتیم ما را به شرکت در دادگاه حداقل در روز اول است. دلیل ساده است شاید حتی بدوی: ما می خواهیم به نگاه ما دختر قاتل در چشم و ما می خواهیم او را برای دیدن ما. رسانه ها حضور بزرگترین در دانمارک ، در اوایل صبح از میدان خارج شهری دادگاه—در Nytorvet درست در کنار خیابان پیاده روی مشهور Strøget—در حال حاضر پر از خبرنگاران و دوربین ها و میکروفن. ما لازم نیست که برای اجرای gantlet خوشبختانه. ما پناهگاه امن در هرج و مرج جنجال و هیاهو است—آن را به عنوان شده است در بسیاری از مواقع قبل از—جنز مولر جنسن که منجر کپنهاگ پلیس بررسی است. ما پارک بعدی به ایستگاه پلیس و هم برای یک فنجان قهوه قبل از اینکه ما را به مرکز شهر کپنهاگ در بینام و خودرو. ما قادر به لغزش به سمت ورودی بزرگ دادگاه بدون اینکه کسی متوجه ما است.

Ingrid and Joachim Wall
اینگرید و یواخیم دیوار پدر و مادر از کیم دیوار در حال مصاحبه در افتتاحیه مراسم اعطای برای کیم دیوار یادبود صندوق در دانه در 23 مارس سال 2018 در شهر نیویورک است.
آنجلا Weiss/خبرگزاری گتی ایماژ

پس از رفتن را از طریق امنیتی ما به رهبری از طریق تنگ دالان مارپیچ راه پله و قانون archives تا زمانی که ما در نهایت رسیدن به اتاق 60. آن را به یک اتاق است که به ما یادآوری می کند بیشتر از یک سالن از این از عدالت است. دو شکوه کریستال candelabras آویزان از سقف طاقی پنجره رو به حیاط بالا و پشت سر حوض وجود دارد یک مجسمه بر روی دیوار که به نظر می رسد کمی خارج از محل برای دادگاه. به من به نظر می رسد مانند یک فرد در ناامیدی نگه داشتن سر خود را در دست خود را. شاید از آن پس نه اشتباه پس از همه, آن ممکن است که بسیاری احساس می کنید که راه را زمانی که آنها وارد اتاق. دورتر پشت در دادگاه وجود دارد حدود 50 کرسی در بیشتر قسمت پشت یک مانع است.

روزنامه نگاران در حال حاضر در مکان های خود را. وجود رقابت سختی برای لکه های که از طریق یک سیستم خاص: این برای بسیاری از دانمارکی رسانه های این بسیاری از این پس مانده ها به روزنامه های خارجی و شرکت های رسانه ای. یکی دیگر از صد و یا روزنامه نگاران جمعیت به دادگاه کافه تریا, جایی که آنها به دنبال خواهد داشت اقدامات بر روی صفحه نمایش بزرگ.

در کنار نمایندگان برای مطبوعات وجود دارد هشت, سیاه, صندلی. روی صندلی وجود دارد روکش کارت با متن “متعلق به نزدیک ترین خویشاوندان.” این جایی است که ما نشسته است. در پشت در اتاق پشت روزنامه نگاران وجود دارد مربوط به صندلی نزدیک ترین خویشاوندان از متهم در دست نیست.

ما صبر در اتاق مجاور. وجود دارد یک فلاسک قهوه روی میز, اما آن را دست نخورده باقی می ماند. این زمان تقریبا 9:30 صبح و ما تصمیم به راه رفتن به اتاق بزرگ. Jocke خود را طول می کشد محل در مقابل نزدیک به دیوار و من نشستن در کنار او. وجود دارد یک یا دو چهره های آشنا در میان روزنامه نگاران اما هیچ کس به خوش آمد می گوید هر کسی. امروز متفاوت است: امروز ما نه پیر همکاران دیگر. امروز ما پدر و مادر یک روزنامه نگار که از دست داده و زندگی او در دریا 200 روز پیش.

من از دست لحظه ای که پیتر مدسن وارد اتاق می شود. همه ناگهان من دیدن یک فرد با قاب عینک نشستن در کنار دفاع از خود وکیل است. اگر چه من دیده ام عکس از او هزاران بار من کاملا مطمئن است که آن را Madsen. من زمزمه به Jocke که فقط به عنوان مطمئن نیستید که من هستم. رنگ مو نیست و همان است که آن را در تصاویر و ویدئوها و با خود مجزا قاب ضخیم و گمراه کننده هستند. در آن طول می کشد چند ثانیه قبل از ما به طور کامل مطمئن—این متهم که انداخت زندگی ما به یک کاملا جدید و وحشتناک جهت در ماه اوت گذشته. دیدار من با او زل زل نگاه کردن. او می داند که من هستم و کسی که Jocke است. من تعجب می کنم آنچه که از طریق سر خود را فقط در حال حاضر. آیا او احساس ندامت? او هر گونه ایده چه نوع احساسات ما داشته باشد ؟ او به نظر می رسد پایین.

او اغلب قرار می دهد دست خود را زیر ران. آن را به طوری که هیچ کس نمی خواهد ببینید که چگونه آنها تکان دادن و یا این عادت خود را?

سپس قاضی در می آید و هر کس می ایستد تا از احترام به او و او ، او یک همراه با دو laypeople که تعیین خواهد کرد که آیا پیتر مدسن به جرم جنایات او متهم شده اند. پس از 12 روز از محاکمه سه نفر را به یک تصمیم: تبرئه یا محکومیت. دادستان یاکوب Buch-Jepsen صرف بخش زیادی از صبح توصیف آنچه اتفاق افتاده پس Aug. 10: جستجو برای زیر دریایی مدسن نجات از دریا پس از غرق شدن Nautilusجستجو برای کیم و پیدا کردن از بدن او قطعات یکی پس از دیگری. ما دیده ایم این تصاویر و فیلم ها نشان داده شده بر روی صفحه نمایش بزرگ قبل از, اما آن را هنوز هم لطمه می زند و برای دیدن لبخند بر لب کیم در زیردریایی برج به عنوان کشتی می نشیند و از این بندر در کپنهاگ. برخی از تصاویر از پلیس تحقیقات مقدماتی در حال خوفناک; بدترین آنهایی که متعلق به قاضی و laypeople تنها—نه ما و نه روزنامه نگاران مجاز به آنها را ببینید. هنگامی که تصاویر از بدن و ابزار دادستان معتقد است استفاده شد به ضرب و جرح بدن او نشان داده شده است ما احساس می کنیم که خبرنگاران چشم ما. در دانمارک به سوئد, عکاسی در دادگاه ممنوع است اما نقشه کشی مجاز است. در مقابل ردیف چند تن از هنرمندان در حال نشستن پر کردن صفحه بعد از صفحه خود را آستر کشی.

مدسن بیشتر به نظر می رسد پایین در روی صفحه نمایش کامپیوتر در مقابل او اما در حال حاضر و پس از آن او را افزایش می دهد چشم خود را و به نظر می رسد در جهت ما. وجود دارد حدود 12 متری بین صندلی و صندلی ما. بعد از ناهار او می آید بسیار نزدیک ممکن است وجود دارد تنها سه متری بین جای خود را در شهادت ایستاده و صندلی های ما. زمانی که او می گذرد و ما را در راه خود را به مورد بررسی قرار گیرد من زده چگونه کوتاه او است. به من Madsen کوچک به نظر می رسد و کلفت کمی قوز پوشیدن یک تی شرت سیاه و سفید و یک جفت royal-blue sweatpants که راه بیش از حد بزرگ برای او. او با پوشیدن یک جفت از کفش های تنیس که چرخش به عقب و جلو در یک عصبی در طول راه بسیاری از معاینه. او اغلب قرار می دهد دست خود را زیر ران. آن را به طوری که هیچ کس نمی خواهد ببینید که چگونه آنها تکان دادن و یا این عادت خود را?

برای چند ساعت پیتر مدسن مجاز است برای توضیح آنچه اتفاق افتاده است در هیئت مدیره زیردریایی قبل و بعد از. از آنجا که ما در حال نشستن مورب پشت سر او نه ما و نه خبرنگاران می توانید خود را در صورت. او پاسخ بسیاری از پرسش های همکاری اما تلاش می کند برای جلوگیری از دیگران است. در آن طول می کشد در حالی که قبل از دادستان به این سوال که یکی از مرکزی برای ما: چگونه با کیم می میرند ؟ پاسخ برای تلفن های موبایل به خوبی تمرین, اما بدیهی است که Madsen تا به حال بسیاری از ساعت های طولانی به تنهایی در سلول زندان خود برای آماده سازی خود است. از نظر ما در ابتدا او نمی خواهم بگویم چه اتفاقی افتاده است. مدسن فکر می کند که این امر می تواند بهتر برای خانواده به این باور است که کیم جان چرا زیر دریایی تخم خود را بر روی سر—که مرگ او شده بود فوری.

مدسن می گوید او نمی خواهم جهان را به می دانم که کیم تا به حال در واقع مرده به دلیل نقص فنی از زیردریایی تجهیزات یک نقص است که اجازه دود اگزوز به داخل کشور که در آن کیم بود. مدسن خود را بر روی عرشه و به عنوان خوب ملوان او بود, او البته بسته به کوره به طوری که امواج ناگهانی—در آرامش دریا—نمی خواهد بود قادر به اجرا کردن به زیردریایی. صدها نفر از سوالات در هوا آویزان از در بزرگ دادگاه که در آن اکسیژن است شروع به گرفتن کوتاه این بعد از ظهر. چرا Madsen برای کمک تماس بگیرید? یکی از مهم ترین آنهایی که. او می گوید: او قادر به حمل کیم بدن تا اگر چه او تلاش برای نیم ساعت. کیم وزن حدود 110 پوند; Madsen وزن به طور قابل توجهی بیشتر اگر نه که.

ما هیچ پاسخ امروز. این پرسش های بی پاسخ هستند مانند یک مطلب یا داستان جالب در یک سریال تلویزیونی—عاقبت نخواهد بود پخش برای 13 روز. درست است که شکستن یک تصادف به دلیل در دسترس بودن اتاق در شهرداری دادگاه? و یا آن را یک نشانگر در یک بازی روانی? اولین روز قرار است به “سینک” قبل از محاکمه در ادامه? ما نمی دانیم. هنگامی که ما را ترک دادگاه مشاهده می کنیم که تنها راه حق است گذشته پیتر مدسن. وجود دارد تنها در حدود 18 اینچ بین که ما راه رفتن توسط. او در دیدار زل زل نگاه کردن من اما این بار او نمی پایین چشم خود را. شاید او معتقد است که ما پذیرفته نسخه خود را از آنچه اتفاق افتاده است.

یک بار دیگر ما را ترک ساختمان دادگاه توسط یک درب عقب. همانطور که ما راه رفتن به سمت ماشین پلیس بینام, ما می توانید ببینید که رسانه های سیرک در میدان در مقابل ورودی اصلی. دادستان گرفتار شده است با کل سپاه و ما خدا را شکر برای اجتناب بودن بخشی از عملکرد عجیب و غریب.

وجود یک پوشش نقره ای در این محنت روز: صندوق رسیده است هدف خود را از $200,000. این واقعیت است که آن اتفاق افتاد در روز بین المللی زن احساس می کند مانند کار یک قدرت بالاتر است. آیا شنیده ایم حقیقت یا دروغ در اتاق 60 در این پنج شنبه, کیم همچنان به زندگی می کنند. با وجود همه چیز است.

A Silenced Voice book cover

توسط اینگرید & یواخیم دیوار. ترجمه شده توسط کتی Saranpa. آمازون عبور.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>