هنگامی که شما از ووهان ایالات متحده شیوع کروناویروس است Deja Vu


The Manhattan skyline at dawn.

منهتن افق در 18 مارس سال 2020 است.

اسپنسر پلات/گتی ایماژ

“شهر من در اخبار” من توییتی در Jan. 15 با یک تصویر از یک مقاله در مورد جدید سارس-مانند ویروس در چین است. این یک امیز اشاره به زادگاه من ووهان یک شهر است که تقریبا هیچ کس در امریکا تا کنون شنیده بود حتی اگر جمعیت آن بیش از که از ما بزرگترین کلان شهر. به عنوان یک بچه در پاسخ به این سوال که در آن من بود و از من خواست که مردم می دانند نام ووهان همان راه آنها می دانستند در مورد پکن و شانگهای و هنگ کنگ است.

ماه ژانویه بود که قبل از موقت و بیمارستان و قبل از martyring از یک افشاگر دکتر قبل از اینکه نزدیک به 800 میلیون نفر از مردم در زیر قرار داده شده مستند قبل از این ویروس شروع به گسترش به صورت جدی فراتر از چینی مرزها. در حال حاضر آن را در اواخر ماه مارس و مردم در سراسر جهان در حال وحشت به عنوان کشور پس از کشور تعطیل. اما برای کسانی که مثل من—اعضای ووهان مهاجر در ایالات متحده زندگی—روزانه عناوین و وحشت با یک حس deja vu. ما در شیوع کروناویروس دو بار: برای اولین بار تماشای آن بر خانواده های ما در خارج از کشور در حال حاضر شاهد آن رسیدن به زندگی ما به طور مستقیم.

هفته گذشته چین شروع به محدودیت در ووهان و اطراف هوبئی استان است. در همان زمان رژیم صهیونیستی است. اندرو کومو قرار می گیرد “پناهگاه در محل”-نوع محدودیت برای ایالت نیویورک که در آن من زندگی می کنند در حال حاضر و در حال حاضر یک پنجم آمریکایی ها داده شده است مشابه دستورالعمل. به عنوان چین را مورد اعداد شده است رفتن به پایین در ایالات متحده منجر دنیا در (تایید) تعداد coronavirus عفونت. برای Wuhanese در امریکا, خانه های ما روشن باشد ،

تماشای حوادث اخیر در امریکا است “بازگشایی تجربه غم و اندوه است که من احساس زمانی که من به دنبال در آن اتفاق می افتد در ووهان می گوید:” Rui زونگ چین تحلیلگر در مرکز ویلسون در واشنگتن است. زونگ مثل من متولد شد و در ووهان و نقل مکان به ایالات متحده در حدود سن 5. همه پدربزرگ و مادربزرگ او در حال قرنطینه وجود دارد قادر به رفتن به خارج برای دو ماه گذشته; یکی از عمه با این نسخهها کار در یک بیمارستان و یک پاس برای رفتن به محل کار.

برای مدت زمان طولانی به نظر می رسید که هر کس در آمریکا تحت درمان COVID-19 عنوان مقاله سیاست خارجی موضوع زونگ می گوید. به عنوان او آن را قرار می دهد معمول واکنش خواهد بود که وقوع بود واقعا مایه تاسف است “در حال حاضر اجازه دهید بحث در مورد فیلم های آخر هفته آینده.” حتی چند هفته پیش زمانی که ویلسون مرکز سفارش کارمندان خود را برای کار از خانه یک همکار تعجب که آیا این حرکت یک واکنش افراطی. اما زونگ خانواده تجربه در ووهان روشن ساخته است به شنیدن این که این اقدامات خواهد بود لازم است.

پیچک یانگ موافق در مورد ظاهری عدم ضرورت در ایالات متحده است. یانگ که در حال مطالعه برای کارشناسی ارشد خود را در دانشگاه کلمبیا مدرسه کسب و کار متولد شد در ووهان و آمد به آمریکا زمانی که او 9. تاریخ و زمان آخرین کریسمس پدر و مادر او آمد از ووهان به دیدار اما قادر به بازگشت به دلیل مستند. گیر در ایالات متحده کل خانواده decamped به یک محل در نیوجرسی.

“در نیویورک آن را بسیار آهسته به سطح شیب دار بالا و سپس آن را از نوع ضربه بسیار شدید راه, اما برای Wuhanese در نیویورک زندگی ما همیشه بسیار هوشیار,” او می گوید. قبل از هشدارهای رسمی شروع به تکثیر یانگ بود و اجتناب از حمل و نقل عمومی و بزرگ و حوادث گفتن غیر آسیایی در مورد اهمیت بهداشت دست و توضیح داد که چرا مردم با پوشیدن ماسک. دو هفته قبل از این مدارس به طور رسمی بسته او کشیده و او 6 ساله و پسر خارج از کلاس اول. “بخشی از من فقط باور نمی کند که چقدر سفر وجود دارد در شهر نیویورک است که وجود دارد نبود یک مورد” او می گوید. “آخرین پرواز از ووهان شد در ژانویه 23, و من به یاد داشته باشید فقط شمارش روز—14 روز از Jan. 23—و تفکر که اگر چیزی اتفاق افتاده است و این امر می تواند در طول این مدت.”

من تقریبا به عنوان دقیق به عنوان یانگ. هنگامی که پدر من (در کالیفرنیا) به نام در ماه ژانویه به می گویند که او خود را لغو دوباره سفر به ووهان از ترس از تهدید و من فکر کردم که او پارانوئید. من تا به حال هرگز شنیده از کل شهر در حال قرنطینه قبل از. او رله شایعاتی که وضعیت بسیار بدتر از گزارش در هر دو چینی – فارسی-زبان رسانه ها اما من صرفا به او گفت که برای جلوگیری از تماس با ویروس “سارس” و گفت که اطلاعات غلط بسیار رایج در رسانه های اجتماعی.

در ماه فوریه ما دریافت کرد که خبر نسبی در هوبئی مادر من پسر عموی مرده بود از coronavirus. به زودی من از شنیدن داستان در مورد چگونه فقط یک عضو از خانواده ما می تواند رفتن به خارج برای چند ساعت و چگونه عموی من—قرنطینه با پدر و مادر خود را به دور از همسر خود که در قرنطینه با عموزاده—یادگیری به طبخ ضرورت می باشد. هنوز هم از آن نبود تا این ویروس آمار ایتالیا که من متوجه شدم که آن را نمی خواهد بود شامل و که من باید شروع به اقامت در داخل خانه. اگر آن را می تواند رسیدن به جنوب اروپا وجود دارد دلیل آن را نمی خواهد رسیدن به ایالات متحده است. حتی پس از آن من تا به حال پیش بینی کند اجرای کاملا جدید امور در عرض دو هفته.

به طور مشابه گسترش Covid-19 آمد به عنوان یک شگفتی و ناامیدی برای Zeyi یانگ (بدون ارتباط با پیچک) که آمد به شهر نیویورک از ووهان به دنبال تحصیلات تکمیلی در دانشگاه کلمبیا. “این کل ژانویه و فوریه من همیشه فکر می کردم این بود که یک فاجعه برای شهر من,” او می گوید. “من نمی دانم زندگی من در نیویورک بود و نهفته است. آن را من آماده نشده است.”

Zeyi به خاطر دیدن سازمان بهداشت جهانی حاضر به اعلام یک بیماری همه گیر و شنیدن مقامات ادعا می کنند که مهار ممکن بود اگر کشورهای در زمان درست احتیاطی. “[T]در اینجا بسیاری از چیزهایی که دولت چین انجام نداده و زمانی که آنها از دست زدن به بحران و من مخفیانه فکر کردم اگر این اتفاق در کشور دیگری آن [امر] متفاوت خواهد بود,” او می گوید. او انتظار ندارد کشورهای دیگر به اشتباهات مشابه.

برای همه ما با خانواده در هوبئی مکالمات را تغییر داده اند در هفته های اخیر. من هنوز هم از خانواده خود می خواهم در مورد چگونه آنها انجام می دهند اما در حال حاضر آنها نگران هستند در مورد بهداشت و خطرناک کانون بروکلین. آنها می گویند که نیویورک جدید ووهان. یک بار زونگ بیشتر خواسته بعد از پدربزرگ و مادربزرگ او در حال حاضر آنها به توصیه های او در مورد مطابق با اصول بهداشتی بسته بندی و پوشیدن دستکش و بگویید که او را هر زمان که او به خانه. یانگ رفته از هماهنگی با خانواده گسترده برای دریافت غذا به پدربزرگ و مادربزرگ او (که در 18 طبقه آپارتمان) برای دریافت سوالات از دوستان که بپرسید اگر او خوب است و اینکه آیا او نیاز به ماسک. دوستان آیا تا پایان ارسال برخی که به او اهدا شده به اداره پلیس محلی.

Zeyi پدر و مادر تماس غالبا به مطمئن شوید که او است رفتن خارج و مادر خود را نیز به او هشدار می دهد به ورزش در طول این زمان او نیست افزایش وزن در دوران قرنطینه مانند او انجام داد. این شلاق زدن از تغییر در ثروت حقیقی. Zeyi مادر یک مدیر منابع انسانی است و بازگشت به کار. در ضمن تمام کلاس های آنلاین, پژوهش خود را در سفر به نپال لغو شده است و کلمبیا به روزنامه نگاری حرفه ای نمایشگاه مجازی در حال حاضر با بسیاری از شرکت کنندگان کشیدن بیرون.”من شده است با ماندن در خانه به مدت دو هفته به جز یک یا دو مواد غذایی در سفرهای,” او می گوید. “من در حال حاضر احساس می کنم مثل این است که غیر قابل تحمل بود و من نمی دانم که چگونه من می تواند مقابله برای ماه بعد یا دو ماه. اما … پدر و مادر من در حال حاضر انجام این کار را برای دو ماه. من می توانید آن را انجام دهید من فقط مطمئن شوید که چگونه به.”

من آرزو می کنم که مردم می دانند که نام ووهان اعطا شد اگر آن را یک میمون پنجه آرزو می کنم اگر من تا به حال دیدم یکی. زونگ هم می گوید که زمانی که خبری از این ویروس برای اولین بار شروع به گسترش او نژند تفکر که مردم را مرتبط وطن ما “با این بیماری وحشتناک برای همیشه.”

او می خواهد مردم را به یاد داشته باشید ووهان برای چیزهای دیگر—برای چه زونگ تماس خود “میانه بخشی از انرژی چین” آن ریورساید زنگ کمربند-مانند تاریخ و عشق خود را از کربوهیدرات خود را پایین به زمین لهجه. یانگ بیش از حد می خواهد مردم بدانند ووهان برای بیش از ویروس ها و حتی بیشتر از نشانه های مانند زرد جرثقیل برج است که به طور گسترده ای به عنوان نماد این شهر است اما این نوع از جایی که مردم محلی معمولا هرگز به مگر اینکه شما دوستان در شهر است. (نگاه کنید به: میدان بار.) یانگ در حال همکاری با هنرمندان در ووهان در یک ابتکار به نام راه اندازی مجدد پروژه به نمایش گذاشتن جنبه های مختلف از شهرستان: foodie فرهنگ و صبحانه ظرافتهای پانک موسیقی صحنه پتانسیل کسب و کار چیزی جز بت سوپ و بیماری است.

به من نیش زبان من در حال حاضر زمانی که اعضای خانواده من هشدار می دهند به پوشیدن ماسک اگر من می توانم. من نمی رول چشمان من زمانی که پدرم را نگه می دارد حمل و نقل من دستکش های پلاستیکی و یا موعظه در مورد اطلاعات غلط وقتی که من دریافت متون در مورد چگونه ایمیل ممکن است coronavirus بنابراین من باید سعی کنید برای پاکسازی همه چیز را قبل از باز کردن. در ژانویه من مغرور اما من ثابت شده بود. در ماه آوریل به عنوان پدربزرگ و مادربزرگ من قادر به رفتن به خارج و دوباره من ماندن شش فوت دور از همه, من خواهد بود خوشحالم که بدترین است برای آنها و از آنها بخواهید برای توصیه های خود را زمانی که من به آن نیاز دارید.

Future Tense یک مشارکت
تخته سنگ جدید امریکا و دانشگاه ایالتی آریزونا که به بررسی فن آوری های نوظهور, عمومی, سیاست و جامعه است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>