چرا coronavirus تئوری های توطئه گسترش به سرعت

رمان coronavirus همه گیر کشته شدن ده ها هزار نفر از مردم و کاملا شکل اقتصاد جهانی است. شاید جای تعجب نیست آن را نیز با توجه به افزایش های متعدد تئوری های توطئه — در مورد ریشه های این ویروس و کسی که آن را آلوده و حتی در مورد ویروس خود را. وجود افرادی که بر این باورند که تلفن همراه شبکه های داده ممکن است گسترش این ویروس (نظریه ای که به عنوان دلیل مجله اریک بوهم قرار داده و آن را “حتی حس” را به عنوان صدای امواج را نمی گسترش ویروس ها).

حقیقت گفته شود, یک بیماری همه گیر بود و تمام گیری از یک ظرف پتری برای توطئه.

“تئوری های توطئه شکوفا در زمان بحران است که بدیهی است که این مورد در اینجا” کارن داگلاس استاد روانشناسی اجتماعی در دانشگاه کنت و متخصص در توطئه تفکر به من گفت. “آنها تمایل به فراگیر حوادث بزرگ است که نیاز به بزرگ توضیحات [چرا که] کوچک توضیحات قانع هستند.”

اما وجود دارد یک دوم قطعه از پازل: سیاستمداران هر دو در ایالات متحده و خارج از کشور که همواره به عنوان ویروس و در برخی موارد همچنان به انجام این کار. این جای تعجب نیست پس از آن که به عنوان ویروس گسترش بسیاری از استدلال کرد که خطر بودن بیش از حد و یا حتی یک جبهه برای چیزی زشت تر — یک globalist دولت تصاحب (به عنوان یک لس آنجلس-منطقه مرد معتقد بودند پس از تلاش برای از خط خارج کردن یک قطار در نزدیکی یک کشتی بیمارستانی نیروی دریایی) ،

تئوری های توطئه به ما بگویید که در مورد خودمان — چه چیزی اعتقاد داریم و یا شک و آنچه ما از ترس بیشتر است. تئوری های توطئه که فراگیر coronavirus همه گیر هستند و هیچ تفاوتی با محوریت نگرانی های موجود در مورد جهانی شدن فن آوری های جدید و شاید ما کهن ترین ترسناک: بیماری است. اما در مورد Covid-19 توطئه پردازان افزایش اضافه کردم: از رهبران سیاسی به عنوان ناامید به باور این توطئه بودند.

تئوری های توطئه از QAnon به آنهایی کمک به ضد سامی خشونت در سراسر کشور باید باور اساسی که سیستم های مشابه ساخته شده است. آنها ایجاد شده توسط شواهد و یا حتی باور لزوما اما تمایل به این باور باید وجود داشته باشد چیزی بیشتر به اتفاقاتی که شکل زندگی ما, فرهنگ و سیاست از حادثه و یا تصادف و حتی به عنوان ابزاری برای دفاع از خود.

همانطور که من نوشت: در سال 2018:

که در آن سردرگمی وجود دارد و یا حتی درد و تراژدی QAnon یا تیراندازی به نام “پرچم دروغین” یا 9/11 trutherism به ارمغان می آورد برخی از صورت ظاهر نظم و امنیت. 9/11 حملات آنقدر وحشتناک است که آنها احتمالا نمی تواند اتفاق افتاده اند بدون رئیس جمهور جورج دبلیو بوش که در پشت آن به نحوی سازماندهی چیزهایی در پشت صحنه. تیراندازی و کشتار در یک مدرسه ابتدایی که به کشته شدن بسیاری از کودکان است به طوری وحشتناک است که آن را احتمالا نمی تواند واقعا اتفاق افتاده است. و تهمت و دولت باید تنها به نظر می رسد به ادغام در ثابت هرج و مرج است.

بیماری های همه گیر در حال زمینه مناسبی برای تئوری های توطئه به عنوان مردم به دنبال درک نه تنها این بیماری بلکه اقتصادی و اجتماعی اثرات پاسخ به بیماری های همه گیر تا به حال در زندگی روزانه.

در طول تاریخ با هر طاعون و همه گیر شده اند وجود دارد تئوری های توطئه برای توضیح منشاء خود را و چگونه به طور بالقوه توقف خود را پیشرفت. اغلب کسانی که تئوری های توطئه بازی های موجود در نگرانی و کار در زمینه های فرهنگی. برای مثال در طول سیاه مرگ 14 قرن شیوع طاعون که به کشته شدن حداقل 35 درصد از جمعیت اروپا تئوری های توطئه هدفمند مردم یهودی — در حال حاضر موضوع خشم و نگرانی عمیق خود را — به عنوان منبع طاعون که منجر به شکنجه و قتل هزاران نفر از یهودیان در پاسخ. (به عنوان ضد سامی خود را یک تئوری توطئه آن را تعجب آور نیست برای دیدن ضد سامی تئوری های توطئه بوجود می آیند در طول coronavirus همه گیر نیز هست.)

های اخیر بیماری های همه گیر را دیده اند افزایش از خود تئوری های توطئه آنهایی که شکل گرفته در پاسخ به نگرانی های اساسی تا آنجا که آنها را به یک ویروس یا بیماری است. “ایدز denialists” برای مثال افرادی که بر این باورند که ویروس HIV ایجاد نمی کند ایدز — پاسخ بودند نه فقط به ایدز اما به زمینه ایدز در ایالات متحده از سال 1980 یک بیماری است که به نظر می رسید به کشتن آسیب پذیر ترین و منفور ترین در جامعه با کمی توجه و یا مراقبت از جریان اصلی اقتدار آمار و ارقام. که منجر به برخی از مردم در حال حاضر با تجربه در distrusting نهاد که تا به حال تنها در خدمت به ضرر و ظلم و ستم آنها را به بی اعتمادی آنها حتی بیشتر در مواجهه با یک بحران است.

به عنوان چارلی آندرس دقیق در داستان یک سابق denialist در Gizmodo در سال 2015:

در این زمان [استفان] Kovacev شده بود, گی, فعال حقوق برای ده سال, پس از نقل مکان به نیویورک کریستوفر استریت در پی شورشهای استون وال. او جان سالم به در تظاهرات و درگیری با پلیس و “وحشیانه” درمان از یک ضد همجنس استقرار پزشکی که درمان او “مانند یک منفور در سطح جهانی” زمانی که او به دنبال درمان برای زگیل مقعد. پس از همه این ها به علاوه واترگیت و ویتنام گفت: Kovacev “چگونه می تواند به شما اعتماد هر چیزی که از هر نهاد؟”

بنابراین Kovacev شد شک و تردید در مورد یک شسته و رفته و مرتب توضیح برای ایدز و سپس او شنیده ام که معتبر دانشمند پیتر Duesberg در U. C. برکلی شد و گفت او بر این باور است که HIV یک ویروس بی ضرر که هیچ ربطی به ایجاد بیماری ایدز است. (Duesberg هنوز هم معتقد است این.) بنابراین Kovacev و دوستان خود را نمی دانم به چه فکر کنم.

“ما نمی denialists,” Kovacev گفت: از فعالان دیگر در آن زمان است. “ما فقط نمی لعنتی کسی اعتماد.”

در طول H1N1 “آنفولانزای خوکی” پاندمی سال 2009 تئوری های توطئه بر نگرانی های موجود در مورد جهانی شدن و صنعت داروسازی به دست اورد اعتبار در سراسر جهان است. برای مثال در حالی که برخی در ایالات متحده استدلال می کرد که مستند نشده مهاجران بودند در حال استفاده توسط “تروریست ها” به گسترش این ویروس در آمریکا مرزهای, در مکزیک و آمریکای مرکزی و جنوبی استدلال کرد که این ویروس به عمد در حال گسترش توسط مقامات آمریکایی به نفع شرکت های دارویی:

در آوریل 27, 2009 شیلی روزنامه El ciudadano را از دست چاپ مقاله در ریشه از “آنفولانزای خوکی” ویروس ” colloquial نام—که از او خواسته که تا به حال بهره مند از ظهور این بیماری (ناشناس, 2009). گزارش خود را بر روی اینترنت بر اساس گزارش ها در اسپانیا از کالیفرنیا که با اشاره به اتهاماتی که آمریکا biodefense آژانس مشغول به کار بود به “تسلیحاتی” آنفولانزای مرغی و سابق آمریکا دفاع وزیر دفاع دونالد رامسفلد ایستاده بود برای بهره مندی از شیوع بیماری است. این مقاله با اشاره به رامسفلد طولانی نقش با جلعاد آزمایشگاه در کالیفرنیا که تولید دارو ممکن برای درمان به شدت بیماری زا آنفلوآنزای پرندگان (HPAI). این مقاله به این نتیجه رسیدند با ارجاع آمریکا جنگ بیولوژیکی تست های که انجام شده است بر unsuspecting جمعیت در دهه 1950 و 60 (ناشناس, 2009). این مقالات منتشر شده به طور گسترده ای در خارج از مکزیک که در آن توطئه “نظریه پردازان روز زمینه” با اطلاعات در مورد جلعاد آزمایشگاه (Ainsworth, 2009).

Coronavirus بیش از حد خود زمینه یک عدم اعتماد عمومی در نهادها از جمله رسانه ها و چهره های قدرت از جمله مقامات بسیار وظیفه با درخواست میلیون ها نفر از مردم را به تعطیل کردن کسب و کار خود و زندگی برای جلوگیری از ویروسی در حال گسترش است.

اما آن چهره های قدرت که اضافه شدن یک عنصر اضافی به توطئه تفکر در حال وقوع در اطراف coronavirus در ایالات متحده و جاهای دیگر. یوسف Uscinski یک دانشمند علوم سیاسی در دانشگاه میامی که متخصص در تئوری های توطئه به من گفت که به جای coronavirus خود بودن خاک حاصلخیز برای تئوری های توطئه “من فکر می کنم بزرگتر استدلال خواهد بود که از آنجا که شما تا به حال یک رئیس جمهور و برخی دیگر از نخبگان سیاسی و بسیاری از مشاهیر هل دادن توطئه روایات, شما احتمالا در حال گرفتن بیشتر مردم خرید به آن از شما در غیر این صورت.”

Uscinski به من گفت که ما می تواند فکر می کنم از توطئه انداز به عنوان یک “ثابت” برای برخی از مردم یک بود که بعید است به تغییر بدون در نظر گرفتن وقایع کنونی. “هر کس به یک درجه و یا دیگر دارای یک جهان بینی است که در آن توطئه دیکته حوادث و شرایط,” او گفت:. “برخی از مردم اند که جهان بینی زیادی است. برخی از افراد بسیار کمی.” و تا کنون او را در بر داشت در تحقیقات خود که بسیاری از افرادی که به اشتراک گذاری coronavirus تئوری های توطئه هستند افرادی که در حال حاضر یک توطئه جهان بینی.

همانطور که من نوشته ام قبل از تئوری های توطئه نمی تمایل به عمل در سمت راست/چپ محور. داگلاس به من گفت که مردم کشیده شده به تئوری های توطئه نه برای اهداف سیاسی اما برای نیازهای عاطفی مانند نیاز به دانش نیاز به ایمنی و امنیت و نیاز به احساس می کنم مثل گروه ما متعلق به ارائه خودمان و جامعه ما مثبت و خوب است.

اما آنچه متفاوت با کروناویروس است که چگونه نخبگان سیاسی در پاسخ به این ویروس اغلب با تشویق های جدید تئوری های توطئه که تطهیر به شدت از این بیماری همه گیر. “تصور کنید اگر [رئیس جمهور رونالد] ریگان آمده بود در ’80s در و گفت که ایدز اینجا فرستاده شده توسط مسکو و یا واقعا در کشتن مردم” Uscinski گفت: “این خواهد بود که واقعا بد است زیرا ما از رهبران سیاسی می تواند تاثیر بسیاری از مردم که باد تا گرفتن پیام فراتر از فقط توطئه فکر مردم به کسانی که اعتماد که رهبر سیاسی.”

و است که متحمل شده اند در ایالات متحده, که در آن برخی از رئيس جمهور تهمت بزرگترین حامیان به دنبال او را به عنوان او به عنوان ویروس (انجام این کار در خود گفتن چون او یک “تشویق کننده برای کشور”) و اختراع نظریه که coronavirus شد هیچ بدتر از سرماخوردگی بود اما در حال اختیار داشت به عنوان یک چماق به پایین پایین مغلوب ساختن پیشی جستن (برخی از مغلوب ساختن پیشی جستن را گرفته اند و تحت فشار قرار دادند در این تئوری توطئه).

در سایت های رسانه های اجتماعی برخی از مغلوب ساختن پیشی جستن هواداران خواسته اند که پیروان خود را به فیلم خود را به بیمارستان محلی پارکینگ برای اثبات که آنها نمی هولناک که توسط coronavirus بیماران.

اما امریکا تنها نیست. در برزیل, رئیس جمهور Jair Bolsonaro توصیف coronavirus به عنوان “کمی آنفولانزا” و به خبرنگاران گفت: در ماه مارس که این ویروس تا حد زیادی یک اختراع رسانه ها گفت: “در طول سال گذشته بدیهی است که ما تا به حال لحظه از بحران است. بسیاری از که است ، و coronavirus است که تمام رسانه های جریان اصلی باعث می شود آن را خارج می شود.” و در مکزیک رئیس آندرس مانوئل لوپز Obrador به خبرنگاران گفت: در اواسط ماه مارس بود که او با استفاده از طلسم به عنوان حفاظت در برابر coronavirus نیز با این استدلال که “اجازه می دهد فساد” مانع از این بیماری است.

داگلاس گفت: من دلیلی برای کمرنگ جلوه دادن coronavirus بود نسبتا ساده است: “کم اهمیت جلوه دادن ویروس یک راه را به تلاش برای مقابله با فوری تهدید وجودی, اما آن را نیز در خدمت هدف اجازه دادن به افراد برای حمل به صورت عادی. بسیاری از رفتارهایی که مردم نیاز به رعایت مدیریت گسترش ویروس در حال ناخوشایند (مثلا داخل خانه ماندن و نه از دیدن دوستان) و انکار مشکل این همچنین بدان معنی است که مردم می تواند به جلوگیری از این اقدامات است.”

با این استدلال که coronavirus است پر از شکوفه و یا یک رسانه اختراع نیز اجازه می دهد کسانی که بر این باورند در این نظریه به احساس آنها بخشی از یک باشگاه منحصر به فرد با راز دانش, انجام, نیاز, همه ما باید به احساس به عنوان اگر ما را در درک آنچه که واقعا در رفتن است. به عنوان داگلاس نیویورک تایمز گفت: “اگر شما باور در تئوری های توطئه و سپس شما باید قدرت را از طریق دانش است که افراد دیگر لازم نیست.”

تئوری های توطئه به عنوان یک تابع از خود تسکین دهنده مکانیزم تلاش به چه معنا ندارد معقول. و در طول coronavirus همه گیر تئوری های توطئه را تبدیل به یک تلاش بینالمللی مورد استفاده توسط دولتها و افراد به طور یکسان برای فرار از سرزنش برای هزاران نفر از مرگ و میر و جا زدن آن به راحتی در دسترس “دیگر.” در ضمن از عوارض این بیماری همه گیر در ادامه به رشد می کنند.


پشتیبانی بورسی را توضیح روزنامه نگاری

هر روز در Vox هدف ما برای پاسخ به مهم ترین سوالات و ارائه شما و مخاطبان ما در سراسر جهان با اطلاعات است که قدرت را به صرفه جویی در زندگی می کند. ماموریت ما این شده است هرگز حیاتی تر از آن است که در این لحظه: برای توانمند سازی شما از طریق درک. Vox کار رسیدن به مردم بیشتر از همیشه اما متمایز ما با نام تجاری توضیحی روزنامه نگاری طول می کشد تا منابع — به خصوص در طول یک بیماری همه گیر و رکود اقتصادی. مالی خود را کمک خواهد تلقی نمی اهدای اما آن را قادر می سازد کارکنان ما به ادامه به ارائه مقالات رایگان, فیلم ها و پادکست ها در کیفیت و حجم که در این لحظه نیاز دارد. لطفا نظر سهم به بورسی امروز.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>