چرا Da 5 Bloods دارای چهار جنبه نسبت


Still from Da 5 Bloods shows actors Delroy Lindo, Clarke Peters, Isiah Whitlock Jr., Norm Lewis, and Jonathan Majors kneeling solemnly around a hole in the ground.

این تبلیغات هنوز هم و مانند آن مطابقت ندارد و هر یک از نسبت ابعاد در واقع مورد استفاده در فیلم است.

دیوید لی/Netflix

Da 5 Bloodsمدیر اسپایک لی جدید فیلم در مورد یک گروه از سربازان ویتنام بازگشت به جنگل به بازیابی بدن از رفیق افتاده است یکی از مهمترین و بصری چشم نواز استراتژی های مورد استفاده در فیلم پس از وس اندرسون تلاش چیزی مشابه با 2014 The Grand Budapest Hotel. جنگ حماسی سوئیچ های رنگی فیلمبرداری تکنیک و نسبت به تمایز بین زمان و مکان به عنوان فیلم شخصیت های مقابله با (و در تلاش برای فرار از) pasts خود.

ما به نام فیلم و کارگردان, عکاسی کهنه فیلمبردار نیوتن توماس Sigel به بپرسید که چرا او و لی تصمیم گرفت به ساقه فیلم در این چهار فرمت های مختلف و چه اثرات آنها امیدوار به رسیدن به. در زیر با Sigel کمک ما شکستن این فیلم چهار های مختلف به نظر می رسد.

صحنه: حال و روز شهرستانها
فرمت: دیجیتال, فیلمبرداری, قاب, در یک ultrawide 2.39:1 نسبت ابعاد

A scene from Da 5 Bloods showing four men at an airport

Netflix

پس از Da 5 Bloods‘ باز مونتاژ آرشیوی تصاویر—ارائه شده در انواع فرمت های و نسبت, هیچ یک از که پر کردن کل صفحه نمایش HDTV—Lee حل از یک شات از هتل های با شکوه در طول سقوط سایگون به هتل آن را به عنوان به نظر می رسد امروز گسترش تصویر به لبه های چپ و راست از روی صفحه نمایش های تلویزیونی و حرکت در میله های سیاه و سفید در بالا و پایین تا نسبت می رسد ultrawide 2.39:1.

این 2.39:1 نسبت ابعاد است این فیلم به طور پیش فرض و آن را مناسب این فیلم موضوع به دو دلیل. اولین لی دیدم Da 5 Bloods به عنوان یک حماسه—Sigel ذکر David Lean کار در فیلم هایی مانند لارنس عربستان به عنوان یکی از فیلم بزرگترین تأثیرات و که مرتب سازی بر فوق العاده عریض فریم بلافاصله سیگنال این نوع از داستان لی گفتن است.

دلیل دوم بیشتر بود عملی: Da 5 Bloods یک گروه فیلم و کنترا Fritz Lang نظر که عریض فرمت بودند تنها مناسب برای مارها و مجالس ترحیم آن را بسیار خوب برای گروه عکس. Sigel به من گفت که لی “همیشه تو را دیدم آن را به عنوان یک فیلم در مورد این گروه این برادران است و این یکی از دلایلی است که شما لازم نیست که مقدار زیادی از یو پی اس. آن مقدار زیادی از عکس های گروه.” او حتی گفت: “من فکر می کنم اگر سنبله تا به حال راه خود را هر شات را داشته اند که همه آنها در همان زمان.” که ممکن است غیر عملی اما دوباره و دوباره و Sigel ترتیب چهار بازمانده جانبازان در یک ردیف افقی برای پر کردن صفحه نمایش. این ultrawide با نسبت ابعاد است مطابقت کامل برای این ترکیب.

صحنه: ویتنام فلش بک
فرمت: 16 mm واژگونی فیلم سهام در بیشتر جعبه 1.33:1 نسبت ابعاد

Chadwick Boseman holds up a rifle. Men in a destroyed airplane are seen behind him.

Netflix

حدود 10 دقیقه به Da 5 Bloodsلی و Sigel معرفی اولین flashback توالی با دیگر انتقال: یک تصویر عریض از خورشید با یک هلیکوپتر به پرواز در مقابل آن (یک شات است که خود را پس از مدل یکی از اینک آخرالزمان‘s معروف ترین تصاویر) به آرامی هل به 1.33:1 نسبت.

زمانی که وس اندرسون سوئیچ به 1.33 در وسط The Grand Budapest Hotelایده این است برای بیرون کشیدن فیلم های ساخته شده در هالیوود در عصر طلایی اما در این مورد این مدل تلویزیون. به طور خاص, Sigel به من گفت که فلش بک ساخته شده بودند به مانند فیلم خبر از جنگ ویتنام. اخبار خدمه آن دوران مورد استفاده در عکاسی فرآیندهای طراحی شده برای سرعت و راحتی: 16 mm فیلم استفاده می شود که کوچکتر و بیشتر قابل حمل دوربین های دیجیتال و برگشت فيلم سهام که نیاز نیست که یک مثبت چاپ شود ساخته شده از منفی و در نتیجه می تواند توسعه یافته و prepped برای استفاده از تلویزیون به سرعت و ارزان.

نگاه متمایز از دوران جنگ ویتنام فیلم اخبار—دانه دانه دستی بالا-کنتراست—در اصل یک نتیجه از فشارهای تیراندازی تلویزیونی خبری فیلم در مکان های از راه دور اما تکثیر که زیبایی در سال 2020 معرفی لیست جدیدی از ضرورت. به عنوان Sigel توضیح داد, بازیگران تنها تا به حال پلنگ سیاه‘s Chadwick Boseman, فیلم بزرگترین ستاره به مدت دو هفته و این واقعیت است که آنها “تیراندازی در تایلند است که در آن هیچ فیلم آزمایشگاه” بدان معنی است که آنها قادر نخواهد بود برای تماشای این فیلم از هر یک از این صحنه ها تا وقت خود را با او بود. هنوز Sigel می گوید: “من عاشق این ایده که ما مصرف شد که جهش از ایمان رفتن به جایی که همه ما شروع که در آن شما نمی دانم آنچه شما تا به حال از حق دور و شما تا به حال به خود اعتماد خدمه و تجربه خود را.”

صحنه: حال و روز جنگل
فرمت: دیجیتال فیلمبرداری باز به یک نسبت تصویر 16:9

A scene from Da 5 Bloods showing Clarke Peters, Delroy Lindo, and Isaiah Whitlock Jr. in the jungles of Vietnam.

Netflix

برای سربازان, بازگشت لی و Sigel می خواستم به استفاده از همه از تلویزیون روی صفحه نمایش املاک و مستغلات به فراگیر شخصیت با جنگل. قالب جدید معرفی شده است با یکی دیگر از شات خورشید باز از باریک افقی شکاف تا زمانی که کل صفحه نمایش کامل است. به عنوان Sigel توضیح داد:

من تا به حال این ایده که چون Netflix بکشد نشان می دهد آنچه ما تماس بگیرید پاکت نشان می دهد و یا بسته بندی نشان می دهد که اساسا 16:9 فرمت. درمان جنگل راه است که در واقع ما باز شد تا قاب. به طوری قاب letterboxed 2.39:1 هنگامی که شما در شهر هو چی مین و سپس آن را به معنای واقعی کلمه باز می شود تا به جنگل. جنگل می شود این سایبان در اطراف این بچه ها پوشاند این گروه است.

این ترکیب در این دنباله اکو که انتخاب. در طول Ho Chi Minh City, توالی بازیگران اغلب فشرده سمت راست به سمت چپ یا راست لبه های قاب اما در اینجا Sigel اغلب شاخه های آنها را از راه دور به طوری که آنها به نظر می رسد به طور کامل احاطه شده توسط سبز.

صحنه: تیراندازی صفحه اصلی فیلم در مواقعی
فرمت: Super 8, letterboxed به 2.39:1

A man rows in a small boat on a river. A yellow curve is seen to the left, and a vertical yellow bar is seen on the right.

Netflix

در نهایت اگر چه آن را بیشتر از یک پاورقی از یک گسترده ای بصری استراتژی وجود دارد مختصری دنباله است که در آن خون هستند messing اطراف با یک دوربین سوپر 8 در حالی که تور یک بازار شناور توسط قایق. که در فیلم گنجانده شده است در این فیلم که در بالا دیده می شود: در حالی که میله های سیاه و سفید درج شده است به مات معمولا جعبه مانند سوپر 8 فیلم را به گسترده تر 2.39:1 (که باعث انتقال کمتر نامطلوب تر از آن شده اند که تا به حال وجود داشته اند ناگهانی نسبت ابعاد تغییر در وسط امروزی دنباله) است و دیجیتالی کامل با فیلم و آسیب قابل مشاهده سوراخ زیبایی بود که مختصری از روند در موسیقی چند سال پیش است اما به ندرت دیده می شود در فیلم های. در اینجا این مهم که یکی از شخصیت های نگه می دارد فیلمبرداری به عنوان یک نشاط گردشگری تفرج تبدیل ترش: دانه و سوراخ شدن علائم تشخیص بین این فیلم و فیلم-در-این-فیلم در حالی که بالا بردن سوال در مورد توریست گشت و گذار سابق مناطق جنگی.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر

خرید کتاب زبان اصلی