چرا چیزهایی که به خاطر باد در ایران ؟


Blurry screen capture of an explosion in the night sky.
فیلم به دست آمده از ایران در تلویزیون دولتی صدا و سیما در تاریخ 26 ژوئن نشان می دهد, نارنجی, نور و در نتیجه از آنچه در این کشور وزارت دفاع گفت: انفجار یک مخزن گاز در تهران.
گتی ایماژ

چیزی عجیب و غریب در جریان است در ایران. پس از ماه ژوئن آتش سوزی و یا انفجار را فوران در شش کارخانه ها و دیگر امکانات دو نفر از آنها نظامی در طبیعت—Parchin موشک-کارخانه تولید و نطنز هسته ای سایت.

در نطنز دولت ایران اذعان کرده است, یک آتش سوزی به شدت آسیب دیده “صنعتی ریختن” که در آن سانتریفیوژ پیشرفته ساخته می شد—ماشین آلات است که می تواند سرعت بخشیدن به روند ساخت بمب اتمی است. تصاویر ماهوارهای نشان داد که ریختن را درب حلق آویز کردن خود لولا دمیده بیرون. رسمی با آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: آسیب را به عقب برنامه هسته ای ایران توسط ماه.

است اسرائیل یا ایالات متحده یا هر دو به سرزنش ؟ ایرانیان قطعا فکر می کنم تا و مقامات اسرائیلی برای ممانعت از سوء ظن است. خواست در این مورد با خبرنگاران وزیر دفاع اسرائیل Benny Gantz پاسخ داد: “نه هر حادثه میباشیم که در ایران لزوما چیزی برای انجام با ما” — می روم باز احتمال این که این حوادث ممکن است داشته باشد. وزیر امور خارجه گابی اشکنازی رفت بیشتر: “ایران نمی تواند مجاز به قابلیت های هسته ای” او گفت:, و اضافه کرد که به پیشدستی این چشم انداز “ما اقدامات که در حال better left unsaid.”

انفجار ممکن است مجموعه ای با حملات سایبری بسیار کوچک-نسخه ایالات متحده و اسرائیل ویروس استاکس نت که دستکاری کنترل در سایت نطنز در سال 2010 از بین بردن هزاران سانتریفیوژ با کند کردن یا بالا بردن سرعت خود را چرخش چرخه—و انجام این کار در راه است که چپ ایران دانشمندان فکر مشکلات ناشی از خطای انسانی و یا نقصی بخش است.

به همین دلیل برخی از شک و تردید آخرین انفجار بودند حملات سایبری. یک مقام ارشد سابق در آژانس امنیت ملی کمک کرد که طراحی استاکس نت و دیگر ابزار هک به من گفت که اکثر cyberoffensive برنامه های طراحی شده است که منجر به آسیب مانند تصادف—در حالی که اندازه و فرکانس این آخرین حملات باید earmarks از خرابکاری. آن را نیز غیر معمول برای یک حمله سایبری به یک انفجار بزرگ است. از سوی دیگر یکی دیگر از مقام سابق گفت: آتش سوزی در Parchin موشک کارخانه—که ناشی از انفجار گاز—می توانست باعث یک حمله سایبری در کارخانه گاز کنترل.

این مقامات سابق و دیگران که من پرسیدم تاکید کرد که آنها هیچ دانش در داخل از آنچه اتفاق افتاده است. برخی از این انفجار ممکن است حوادث ایران رکورد دست زدن به تکنولوژی پیچیده نیست و ستارگان. اما برخی از آنها تقریبا به طور قطع عمدی. روز جمعه ایران شورای امنیت ملی گفت که علت نطنز آتش شده بود “با دقت تعیین می شود” اما پس از آن ارائه اطلاعات.

اگر خرابکاران در کار بود و آن را حداقل به عنوان احتمال دارد که آنها با استفاده از مد افتاده روش—قاچاق کالا و ارز در یک بمب و انفجار آن از راه دور. نیویورک تایمز به نقل از یک عضو از ایران و نخبگان واحد نظامی های سپاه عنوان کرد و گفت این انفجار در نطنز بود که ناشی از یک بمب شگفت آور پذیرش سهل انگاری امنیتی در ایران محبوب ترین و حساس تاسیسات هسته ای. این بار نیز به نقل از یک “خاورمیانه مقام اطلاعاتی” عنوان کرد و گفت که اسرائیل مسئول این حمله است.

سپس دوباره, Jiyar Gol, یک خبرنگار بی بی سی فارسی گزارش روز دوشنبه که درست پس از نیمه شب در ژوئن 30, او موفق به دریافت یک ایمیل از یک گروه ناشناخته که خود را میهن یوزپلنگ. این گروه—که ادعا می شود متشکل از مخالفان در ایران را ارتش و نیروهای امنیتی—گفت که آنها تا به حال منفجر کردن یک مرکز در نطنز سایت دو ساعت زودتر. گل رفت و آنلاین برای دیدن اگر هر کسی بود گزارش چنین انفجار; او هیچ چیزی یافت نشد. سپس “چند ساعت بعد” ایران سازمان انرژی اتمی اعلام کرد که وجود داشته است در یک حادثه در کارخانه نطنز.

می تواند بمب گذاری شده در داخل ، آن را نشانه ای از شکاف عمیق داخل ایران مورد اعتماد ترین نیروهای امنیتی? شاید. و یا فقط به عنوان به احتمال زیاد (اگر نه بیشتر) پس نیروهای اسرائیلی می خواهید رژیم ایران به فکر می کنم — در بخشی به منحرف کردن توجه از خود (و احتمالا مانع از یک حمله تلافی جویانه) در بخشی به دامن زدن به بی اعتمادی در سطوح بالای دولت ایران و تعمیق هر چه شکاف وجود داشته باشد.

روز سه شنبه اورشلیم پست به نقل از راز Zimmt یک ایران متخصص در اسرائیل در موسسه مطالعات امنیت ملی گفته است که این حملات—به همراه چند تن از دیگر حوادث اخیر و شیوع غفلت و آسیب پذیری—داشتن تاثیر بر ایران ، این حوادث عبارتند از: ایالات متحده در حمله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا که در ایران قوی ترین ارتش, رهبر, قاسم سلیمانی; یک حمله اسرائیل در سال 2018 که کشف و ضبط نیم تن هسته ای از اسناد و مدارک آرشیوی در مرکز تهران; و رژیم مطلق بی کفایتی در برخورد با COVID-19 همه گیر است که به کشته شدن بیش از 11,000 ایرانیان.* “انگشتان اشاره در این رژیم که آن را ارائه شهروندان با امنیت” Zimmt گفت.

روز یکشنبه ایران تازه انتخاب شده پارلمان اروپا به شدت تحت سخت-آستر heckled وزیر امور خارجه محمد جواد ظریف او را متهم به فروش خارج از کشور با مذاکره 2015 هسته ای با ایالات متحده آمریکا—یک معامله است که رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن از باطل و در نتیجه reimposition از تحریم های اقتصادی است که این معامله بود شروع به آسانسور در ازای برچیدن برنامه هسته ای ایران. روز دوشنبه نمایندگان مجلس به نام حسن روحانی رئیس جمهور برای تأمین سوال در مورد بسیاری از این کشور اقتصادی و مسائل امنیتی است.

در روز یکشنبه, جلسه, ظریف گفت, قانونگذاران, “شما باید بدانید که ما در همان قایق است. ما همه در این با هم. ایالات متحده به رسمیت نمی شناسد [تفاوت بین ایران] لیبرال ها اصلاح طلبان و محافظه کاران—انقلابیون و nonrevolutionaries.”

این یک نقطه که مغلوب ساختن پیشی جستن دولت و دولت اسرائیل باید جذب کند. اگر آنها مسئول آتش سوزی و انفجار هفته های اخیر به عنوان بخشی از خود را “حداکثر فشار” کمپین برای اخلال و بی ثبات کردن رژیم ایران آنها باید بدانند که جانشینان به روحانی و ظریف به احتمال زیاد به غرب متمایل افراد جوان که گاهی اوقات اعتراض در خیابان ها و یا مخالف اعضای میهن یوزپلنگ (اگر این گروه واقعا وجود دارد). آنها بیشتر احتمال دارد به نخبگان نظامی و امنیتی نیروهای خود را که در دراز مدت بی اعتمادی نسبت به غرب شده است شدت با تهمت خروج از ایران—که اگر آنها به قدرت را سرکوب سخت تر داخلی مخالفت و فشار سریع در یک نظامی تجمع در برابر ایالات متحده و متحدان آن است.

مغلوب ساختن پیشی جستن و خود را بالا مشاوران—قابل توجه وزیر امور خارجه مایک Pompeo و همچنین بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل—به مدت طولانی فشار برای تغییر رژیم در تهران است. آنها باید مراقب باشید آنچه را که آنها برای آرزو.

اصلاح جولای 7, 2020: این قطعه در اصل misstated که COVID-19 تن کشته و بیش از 500,000 ایرانیان. از کشته شدن بیش از 11,000 ایرانیان.

برای اطلاعات بیشتر از تخته سنگ را پوشش خبری مشترک به چه بعدی در اپل پادکست ها و یا گوش دادن زیر.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>