چرا اتش تئوری های توطئه هستند و در همه جا در حال حاضر


A person stands in front of two sprays of fireworks.

مردم شلیک آتش بازی در نزدیکی یک Juneteenth در جشن یادبود جورج فلوید در مینیاپولیس.

استفان Maturen/گتی ایماژ

اگر شما زندگی می کنند در یک شهر بزرگ ایالات متحده شانس شما شنیده ام آتش بازی در شب به تازگی—و یا حداقل شما شنیده ام مردم صحبت کردن در مورد شنوایی آتش بازی. هفته گذشته تخته سنگ جف فریدریش گزارش داد که آتش بازی شکایت در حال راه اندازی این سال است. طی چند روز گذشته نظریه ها در مورد اینکه چرا گرفته اند به نوبه خود نسبت به دولت توطئه است.

مانند بسیاری از اینترنت گفتمان ریشه های این نظریه در حال مشخص نیست اما چند ویروسی موضوعات در Twitter و Instagram فشار همان ایده: در کوتاه مدت, مردم, گزارش شنوایی بیشتر آتش بازی به تازگی یک مقدار غیر طبیعی. آتش بازی در حال ظاهرا “حرفه ای درجه” ساخت آن را غیر ممکن است که مردم در تنظیم آنها را خاموش کرده اید می تواند فقط آنها را خریداری.

به طوری که در پشت همه این و چرا ؟ در جستجو برای پاسخ های من نمی تواند کمک کند اما فکر می کنم از این الگوی رفتاری:

گام اول

مرحله دو

????

سود!

برای این آتش بازی تئوری گام اول به نظر می رسد “کارخانه آتش بازی” گام دو “مجموعه ای آتش بازی” اما گام سوم است که هنوز هم یک علامت سوال—همانطور که در چه “سود” به معنی در اینجا. اساسا چه endgame?

نویسنده رابرت جونز جونیور نوشت که آتش بازی “بخشی از یک حمله هماهنگ در سیاه و سفید و قهوه ای جوامع توسط نیروهای دولتی; حمله به معنای disorient و بی ثبات کردن #BlackLivesMatter جنبش” از طریق محرومیت از خواب و “densensitization” به طوری که “زمانی که آنها شروع به استفاده از خود واقعی توپخانه بر ما که ما نمی دانیم تفاوت.” به حمایت از او نظریه جونز مدعی است که پلیس نشان داده نمی شود تا زمانی که مردم در تماس 311 یا 911. آن را حس چون چرا دولت بررسی خود را ؟

در برخی شهرستانها حداقل به نظر می رسد مقامات در حال ساخت برخی از تلاش به منظور بررسی که پشت آتش بازی; در اوایل این هفته, نیویورک شهرستان, شهردار, بیل د Blasio اعلام کرد “نیروی کار” از 42 نفر از کلانتر, به حفاری است که فروش غیر قانونی و آتش بازی.

نظریه جونز پیشرفت بسیار محبوب است اما وجود دارد هیچ کمبود جایگزین. برخی بر این باورند که پلیس کاشته اند این آتش بازی به طوری که آنها باید بهانه ای به نشان می دهد تا در قهوه ای و سیاه و جوامع بسیاری می گویند که آنها شنیده ام “گزارش” که “مردم تصادفی”—مفهوم این است که آنها می تواند لباس شخصی پلیس—داده اند شهروندان حرفه ای و کلاس آتش بازی وجود دارد اما هنوز هیچ گزارش مستقیم از مردم گفت: یک غریبه به آنها ارائه رایگان آتش بازی. دیگران بر این باورند که فقط بچه ها باد کردن بخار است که آن را antifa یا که آتش بازی لابی در تلاش است به offload سهام—بسیاری از حوادث دسته جمعی که از ویژگی های آتش بازی لغو شده است در این تابستان.

“دولت و رسانه های جریان اصلی هستند که حیا و یا تظاهر به clueless در مورد آن از دوره” جونز نوشت. به عنوان یک عضو از رسانه های جریان اصلی من قسم می خورم من که حیا—من واقعا clueless. حتی پس از خواندن همه چیز را من می توانم در مورد آتش بازی و چگونه به ارزیابی نظریه ها در مورد آنها من هنوز clueless در مورد چگونگی ادامه.

مشکل با ارزیابی این نظریه این است که بسیاری از کلید ادعا unfalsifiable. آتش بازی شکایات هستند اما که لزوما می گویند هر چیزی در مورد فرکانس در مقایسه با سال های دیگر وجود دارد هیچ راهی برای قطعی پیگیری تعدادی از انفجار هر شب در شهرستانها به عنوان آتش بازی به نظر می رسد در حال حاضر در بسیاری از نقاط شهر. در برخی از شهرها مانند نیویورک وجود دارد به نظر می رسد به یک اجماع قوی است که وجود دارد در واقع در حال بیشتر آتش بازی به تازگی اما بعید است که به این مورد در تمام شهرستانها. بحث از آتش بازی به تنهایی می تواند بتونه کاری برداشت. فرکانس توهم شایع پدیده روانی: هنگامی که می شنوید در مورد چیزی است که شما بیشتر احتمال دارد به آن را ببینید—یا در مورد آتش بازی آن را بشنود—در همه جا. یک نفر را حکایت نمی داده اما من متوجه یک فرکانس توهم برای این آتش بازی تئوریهای; هنگامی که ویرایشگر پرسید: اگر من می خواهم در مورد آنها شنیده من احساس مثل من از دیدن بیشتر اشاره از آتش بازی. این احتمال وجود دارد که اشاره به حال شده است وجود دارد, همه, همراه, اما من می خواهم میگردین گذشته اخبار مقالات و یا نوشته های مورد آنها در رسانه های اجتماعی.

نیز وجود دارد که تا کنون هیچ مدرکی از چه نوع وسایل آتش بازی استفاده می شود. حداقل یک سابق آتش بازی تکنسین می گوید او شنیده رونق و فکر می کند که آنها حرفه ای درجه است که می تواند نشان می دهد چیزی عجیب و غریب در جریان; یکی دیگر از pyrotechnician گفت واشنگتن پست او فکر می کند این آتش بازی ها “مصرف کننده درجه” اما هنوز هم قدرتمند است. نیز وجود دارد هیچ راه روشن برای ارزیابی اعتبار ادعا در مورد کسانی که پشت سر آنها است. با توجه به این که آتش بازی های غیر قانونی در بسیاری از شهرها آن را بعید مردمی خواهد بود صریح در مورد چگونه آنها را به دولت دیگر به آنها را دریافت و یا خریداری شده آنها را به طور غیر قانونی از یک فروشنده. و چه پلیس انجام و یا می گویند در پاسخ به این ادعا بعید است به تغییر ذهن است. پس از بسیاری از ادارات پلیس گرفتار شده اند قتل مردم دروغ گفتن در مورد آزار معترضان و نادرست وی از سوی مامورین که Shake Shack کارکنان مسموم افسران milkshakes, یک اداره پلیس را انکار کاشت آتش بازی خواهد بود اساسا بی معنی است.

این لحظه ای فرهنگی همچنین باعث می شود آن را به خصوص آسان برای تئوری های توطئه به انتشار. در اکتبر مصاحبه الیوت Borenstein, یک استاد دانشگاه نیویورک که مطالعات تئوری های توطئه در سیاست و فرهنگ گفت که “ناآرامی های اجتماعی و قطبش و شناخته شده در تاریخ پنهان کاری دولت” هستند تئوری های توطئه’ “زیستگاه طبیعی.” در محیط های که در آن اطلاعات به خصوص رسانه ها—محدود است او گفت که “مردم در پر کردن نقاط خالی با حدس و گمان است.” در اینجا در ایالات متحده آمریکا رسانه ها محدود نمی شود بلکه همه چیز در حال حاضر رسانه ای که می تواند ایجاد سردرگمی و منجر به یک محیط که در آن مردم احساس نمی کنم که هر گونه اطلاعات قابل اعتماد است. اگر دولت و رسانه های جریان اصلی در حال دروغ گفتن به شما, پس از آن که وجود دارد به اعتماد علاوه بر این مردم در رسانه های اجتماعی شما را تشویق به فراتر از این “رسمی” منابع?

من اصلا به پاسخ های من به طور کلی حمایت نزدیک شدن به محرومیت از مقامات با شک و تردید سالم. اما در این مورد خاص من تعجب می کنم که چرا پلیس و یا سازمان سیا بسته که نظریه شما تایید می کارخانه آتش بازی به عنوان بخشی از فوق العاده مستقیم برنامه به آرامی دور تراشه در افراد خواب و سلامت عقل پس از تقریبا یک ماه از تظاهرات پر از خشونت پلیس. به عنوان دانشمندان اغلب می گویند عدم وجود شواهد و مدارک است نه شواهد نبود. به عبارت دیگر فقط به این دلیل که انگیزه از این آتش بازی ادعا می کند معلوم نیست به این معنا نیست که نظریه تختخواب سفری. اما تا زمانی که روشن ماندن شک و تردید حتی از منتقدان.

Future Tense یک مشارکت
تخته سنگ جدید امریکا و دانشگاه ایالتی آریزونا که به بررسی فن آوری های نوظهور, عمومی, سیاست و جامعه است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>