چرا من بخشید یک قاتل


Reverend Mpho Tutu van Furth

تصویر عکس با تخته سنگ. عکس از جان Lamparski/WireImage.

در یک قسمت جدید از نحوه!, برگرد. Mpho توتو ون فورت از اسقف اعظم دزموند توتو و نویسنده کتاب آمرزندهباز کردن در مورد چگونه او را به بخشش یک قاتل است. در آوریل 12, 2012, Mpho بازگشت به خانه از یک روز در کیپ تاون به او در پیدا کردن خانه دار آنجلا دروغ گفتن بر روی زمین. او تا به حال شده است با چاقو به مرگ. در این قسمت از چگونه!, Mpho سهام سفر دشوار از یادگیری ببخش آنجلا قاتل—و در این روند به خودش. این متن شده و تغلیظ شده و ویرایش شده برای وضوح.

Mpho توتو: برادر من و من در بر داشت آنجلا. این واقعا عجیب و غریب است که او تا به حال جواب درب و او تا به حال گوشی و او گفت که در آن او بود. و بنابراین ما راه می رفت از طریق خانه و پیدا کردن دختر در اتاق خواب با مقدار زیادی از خون است. همانطور که معلوم شد او به قتل توسط کسی که مشغول به کار بود برای من به عنوان یک باغبان.

چارلز Duhigg: این باغبان Mpho می گوید: تا به حال شده است به سرقت همه چیز از Mpho خانواده زمانی که آنجلا او را قطع کرد.

و من به یاد داشته باشید به وضوح افسر پلیس پرسید “چیزی گرفته شده؟” و من به یاد داشته باشید, “آره, یک زندگی است.”

مرد جوان که کشته آنجلا بود کسی که من می دانستم. و بنابراین من نیاز به قادر به بخشش و عفو او به منظور ایجاد فضا در زندگی من را به حرکت در. بخشش نیست یک نیاز است. آن را یک “باید” یا “نباید.” من هرگز قرار داده و “باید” در کنار “ببخشید.” اما من فکر می کنم که آنچه شما کشف در روند کار نسبت به بخشش این است که آن کسی نیست که شما را ببخشد که ذینفع نهایی—آن را به شما را به خودتان.

در راه اگر من می گویند “من شما را ببخشد” من گفت:, “من دیگر حق به انتقام بر شما که چیزی است که شما انجام داده اند.” تجربه راه رفتن در اطراف با چیزی که توسط unforgiven است که هر بار که تصویر آن شخص می آید که شما بخشوده وجود دارد یک گردونه است که شما تجربه—خشم یک غم و اندوه یک صدمه دیده است. در راه آنها را وادار به تصمیم می گیرید چگونه شما احساس. آنها را وادار به این تصمیم چه روز خود را احساس می کند مانند اینکه چقدر آنها دخالت در آگاهی خود را.

آنجلا کسی بود که آمده بودند به خانه خود و نگاه کرده بود پس از کودکان خود را, کسی که بخشی از خانواده خود را. چه شد که در ابتدا زمانی که او برای اولین بار به قتل رساندند و به شما آموخته شد که در آن شخص دیگری در خانه خود را که تا به حال آن را انجام داده ؟ و چگونه احساسات خود را در طول زمان تکامل?

اولیه احساسات بودند شوک و خشم و حتی خشم. آن را به معنای واقعی کلمه بود با دیدن رنگ قرمز. من احساس یک حس عمیق از نقض. چگونه جرات شما ؟

چه شد باغبان نام?

Olwethu.

آیا شما یک رابطه با Olwethu?

بله.

چگونه شما احساس زمانی که شما آموخته است که او مسئول قتل است ؟

یک حس عمیق از خیانت. و حس آن را نیز رنگ آمیزی رابطه است که ما در گذشته است.

یکی از چیزهایی که واقعا شروع فرایند درمان برای من تقریبا بلافاصله گفتن داستان به دوستان من و کلیسای جامعه است. گفتن داستان بود واقعا آغاز که روند شفا.

وجود دارد یک داستان خود را ضرر و زیان که برای بخشش ممکن است لازم باشد. شما نمی توانید ببخش از طرف او, اما شما می توانید نرم کردن لبه های درد که شما را حمل به خاطر او. شما نمی توانید ببخشید اما شما می توانید ببخش برای شما.

اگر شما ببینید باغبان دوباره آنچه را که شما می خواهید به او بگویید ؟

من می خواهم به او بگویید که او واقعا صدمه دیده قلب من است. من هنوز هم می تواند بشنود وضوح آنجلا را فریاد وقتی که من او را به نام. آنجلا بود از زیمبابوه و مادر او هنوز هم زندگی می کردند وجود دارد بنابراین من زنگ زد به او بگویید. و او فقط wailed به گوش من. آن را فقط مانند یک فریاد پر سر و صدا. من هنوز هم می تواند احساس آن در استخوان من. و همه از آن گفت: من می دانم که وجود دارد خیلی بیشتر به او از آنچه او در آن روز.

رفته همه راه من را از طریق بخشش روند, من قادر به اصلاح این پسر جوان که من در نیمه راه تا کوه جدول برای اولین بار و به یاد داشته باشید که تعجب را در چشم خود را به عنوان او را در سراسر شهرستان به اصلاح شادی, من تا به حال در آن فرد. و همچنین به احساس واقعا غم انگیز برای او. او جوان بود. او را در 20s خود را زمانی که او این کار را کرد. و فقط قادر به دیدن او به عنوان یک انسان و نه به توضیحات کامل که من انجام شده از او در سر من بود “او قاتل است.”

برای شنیدن Mpho کمک به یک شنونده ببخش نه یک قاتل اما مادر او گوش دادن به قسمت با کلیک کردن بر روی بازیکن زیر و یا اشتراک به چگونه! با چارلز Duhigg هر کجا که شما دریافت پادکست های خود را.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>