چرا رستوران ها جدید هستند و هنوز هم به نحوی باز کردن در طول همه گیر

در سراسر کشور, رمان coronavirus بسته شده است تعداد بی شماری از رستوران ها به طور موقت یا دائم. در عین حال حتی به عنوان آینده برای کسب و کار مواد غذایی به نظر می رسد وخیم و رستوران ها در تلاش برای رسیدن به حمایت مالی از کنگره رستوران جدید در حال باز کردن درهای خود را در برابر اقتصادی headwinds. نام تاسیس و برای اولین بار صاحبان untangling سلامت و ایمنی مورد نیاز و مرور تیره اخلاقی آبهای استخدام کارکنان تمام به ارائه شیرینی, ویتنامی, قهوه, کره ای, ناهارخوری زیبا, تخته پنیر پیتزا و به خانه شام و خط مقدم کارگران است.

“برخی از مردم فکر می کنند ما دیوانه اند ما در روز افتتاحیه در حال حاضر می گوید:” چن Dien از Coffeeholic خانه در سیاتل. همراه با همسر خود ترانگ Cao, Dien باز کافه که دارای تخصص در دم ویتنامی آهسته قطره پروسه فین فیلتر برای بایگانی اطلاعات تنها در 17 مارس یک روز پس از سیاتل بسته رستوران برای ناهار خوردن در خدمات. زن و شوهر بسته کافه به زودی پس از دو هفته به وضعیت رشد بدتر است. اما پس از رژیم صهیونیستی. جی Inslee تمدید اقامت در خانه سفارش تا مارس 4, آنها تصمیم به بازگشایی خوب و بدون صندلی و با راهنمای نشانگر روی زمین برای اطمینان اجتماعی فاصله.

“این رویای ما برای سال های بسیاری برای باز کردن خود ما کافی شاپ” Dien توضیح می دهد. آنها به سادگی نمی تواند کسب و کار اجازه می میرند و باقی مانده بسته بود یک گزینه نیست. “آن را بسیار سخت برای یک کسب و کار کوچک مانند ما به تعطیل برای چند ماه و نه هیچ چیز. ما هنوز هم مجبور به پرداخت صورتحساب.” بسیاری دیگر در یک نقطه مشابه باز در وسط stay-در-خانه سفارشات و اجتماعی فاصله اقدامات از آنجا که آنها تا به حال انتخاب کمی.

Amalia اشخاص و جاشوا Adrian همکاری صاحبان جدید عزیز خاطرات قهوه خانه در آستین تصمیم به باز کافه خود را برای بایگانی اطلاعات در آوریل 4 هفته پس از این شهر دستور داد از رستوران ها به حالت تعلیق ناهار خوردن در خدمات در 17 مارس است. “آن را مانند یک کسب و کار فقط با بالا میآید از هیچ جا” اشخاص می گوید. “کسب و کار وام های شخصی, سرمایه, ساختمان, یک فضای نه ماه — کسب و کار وجود داشته و قبل از آجر و ملات بخشی از آن را انجام داد.” شرکای باز حتی در حالی که دیگر رستوران ها در اطراف شهر بسته بودند تا حدودی به دلیل آنها فاقد بودجه را به طور کامل سوار از طوفان است. “بدون توجه به آنچه ما در حال رفتن به کار در از دست دادن اما حتی ضعیف جریان درآمد می کند که از دست دادن” اشخاص می گوید. “ما بهترین شانس زنده ماندن در همه.”

Customers wait in a cafe at markers six feet apart.
مشتریان منتظر در Coffeeholic خانه
حسن نیت ارائه میدهد Coffeeholic خانه

Coffee, snacks, flowers, and coffee beans wait to be picked up on top of a table.
انتخاب کنید تا سفارشات در Coffeeholic خانه
حسن نیت ارائه میدهد Coffeeholic خانه

حتی رستوران گروه است که می تواند تمرکز منابع و کارکنان در کسب و کار موجود تصمیم گرفته اند آن را گاهی اوقات باعث می شود بیشتر حس اقتصادی برای اضافه کردن یکی دیگر از محل خود را به فهرست اسامی. برندان مک گیل آشپز و صاحب هیچکاک در باین بریدج ایسلند واشنگتن و خواهر رستوران در سیاتل بوده است اجاره فضا در محله جورج تاون هفت سال قبل از باز کردن نرم پنینو Taglio 21 مارس است. کافه گسترش خود را در مرکز شهر رستوران و بار, Taglio, ارائه می دهد را-و-پخت پیتزا در کنار, ایتالیایی, آشپزخانه اقلام است.

“من تا به حال پرداخت شده برای یک فضای خالی, بنابراین من نمیفهمد انجام برخی از کسب و کار در آن وجود دارد, به خصوص اگر آن ساخته شده حس در ارتباط با کسب و کارهای دیگر چرا آن را فعال کنید?” مک گیل می گوید. تیم محدود هزینه تا آنجا که ممکن است برای پایین-آسانسور سرمایه گذاری. مک گیل قرض تجهیزات از یک انبار در طول ساخت و شاغل تحویل فرد در خانه برای جلوگیری از پرداخت هزینه به تحویل سیستم عامل است. مک گیل می افزاید: “این چشم انداز می تواند تغییر به طور مداوم به عنوان ما در تلاش آن است که بسیار متفاوت از کسب و کار رستوران به هر حال.”

بدون ترافیک پا صاحبان کسب و کار جدید باید تکیه (حتی بیشتر از حد معمول) در شبکه های اجتماعی و رسانه های دیجیتال به گسترش این کلمه در مورد باز کردن. “وجود سر و صدای زیادی در شبکههای اجتماعی در حال حاضر, اما هر کس فقط در صفحه اصلی چسب به همراه” مک گیل می گوید. “من فکر می کنم خوب وجود دارد رسیدن به حق در حال حاضر.” او اشاره می کند آن را روی حیله و تزویر برای نخ سوزن در پیام تشویق مردم به انتخاب کنید تا مواد غذایی در فرد در حالی که دولت و مقامات بهداشتی در حال گفتن مردم به ماندن در خانه. اما پنینو Taglio ارائه می دهد CSA جعبه شراب, تهیه اقلام و شربت خانه محصولات همه در یک مکان اجازه خریداران سهام تا در همه نیازهای خود را در یک سقوط کرد از بین بردن. “ما فقط در تلاش برای تشویق مردم به انجام آن از غذاهای محلی شرکت به جای یکی از بزرگ زنجیره ای” مک گیل می گوید.

اندرو و دانا و صاحب شرکت تماس مادر خود را در سی, در واقع می خواستم به نگه داشتن همه چیز آرام در حالی که باز کردن یک دوم محل بیگل فروشگاه در کاپیتول هیل در 15 آوریل. “آیا این باز که در آن شما می خواهید تن و تن از مردم وجود دارد. شما می خواهید آن را به احساس امنیت” او می گوید. اما کلمه به سرعت گسترش از طریق محله listservs و از آنجا به رسانه های محلی. “هر وبلاگ غذا در این شهرستان برداشت تا در آن به دلیل آن را مانند بسیاری از سایر رستوران های باز.” به خلق و خوی اعتیاد به مواد مخدره و نگه داشتن عملیات امن او شده است قطع سفارشات پس از 1,600 شیرینی اغلب روز قبل از مردم حتی می توانید انتخاب کنید تا.

زیبا پوست, تخصص پنیر کافه در شیکاگو گذشت همه از آن بازرسی در 19 مارس روز قبل از فرماندار ایلینویز جی پریتزکر صادر اقامت در خانه سفارش دهید. Cheesemonger Randall نمدی رسما افتتاح شد کسب و کار خود را در آوریل 10, حتی به عنوان خدمه کار ادامه لمسی یو پی اس در فضا. نمدی در اصل برنامه ریزی شده برای خدمات به جامعه محلی در طول سال اول کسب و کار راه اندازی دیجیتال ارائه شده در سال دو به گسترش مشتری برسد. در حال حاضر او می گوید محلی خود را به مشتریان دیجیتال بیش از حد, بنابراین او در حال شتاب گرفتن وب سایت خود را به برنامه.

زیبا پوست عرضه شده توسط ارائه دیجیتال کلاس: نمدی ارائه تمام پنیر تابلوهای خود را (“در واقع من در صنعت رستوران ارائه ساندویچ,” او می گوید و اشاره کرد که چگونه او می آیند دایره کامل) و سپس بازگشت به فروشگاه برای مشتریان منجر شود از طریق یک مزه. “چالش بزرگ برای من در حال حاضر به عنوان یک صاحب کسب و کار است که به سرعت یادگیری چگونه به یک مدیر وب سایت یا یک وبینار میزبان” نمدی می گوید هر چند او اذعان می کند آن را نه بیش از حد متفاوت از دیگر راه او را تا به حال به محوری به عنوان یک صاحب کسب و کار — او یک لوله کش خوب بیش از حد.

که تکه تکه های روح اجازه داده است کسب و کارهای کوچک مانند دفتر خاطرات عزیز و Coffeeholic برای باز کردن با کم و یا هیچ یک از کارکنان به تأخیر انداختن استخدام تا زمانی که آنها به طور مداوم می تواند استطاعت کامل کارکنان. در عزیز خاطرات اشخاص و آدریان تنها باز کردن فروشگاه پنج روز در هفته است. بافر اجازه می دهد تا هر دو شریک به گام اگر خود را یک barista بیمار می شود. اما برای بزرگتر عملیات حقوق و دستمزد اغلب مستلزم باز کردن.

در آوریل 10, Corey لی از سه Michelin Benu در سان فرانسیسکو راه اندازی یک پیش نمایش از شدت انتظار سان هو برنده یک کره مفهوم که اعلام شد در پاییز گذشته. رستوران قرار بود برای باز کردن این تابستان اما اخیر خود takeout-تنها اولین بار در قالب یک مجموعه منو است که هماهنگ از Benu ، لی می گوید خوار از طریق ایمیل است که کسب و کار است که ارائه مراقبت های بهداشتی و غذا برنامه برای همه furloughed کارکنان در سراسر امپراطوری رستوران خود را به عنوان به خوبی به عنوان کمک های مالی بین المللی کارگران در ویزا که نمی واجد شرایط برای مزایای بیکاری. “ما احساس می کنیم نیاز به سعی کنید چیزی است که اگر ما به حفظ وضعیت همه برای ناشناخته دوره از زمان,” او می گوید. باز سان هو برنده در حال حاضر به عنوان یک takeout مفهوم می دهد کارکنان یک فرصت برای کامل کردن دستور العمل های برای آینده رستوران و اجازه می دهد تا لی به قیف پول به طور مستقیم به خود کارگران است.

دانا به همین ترتیب تا به حال کارکنان در ذهن داشته باشیم هنگامی که او رفت جلوتر با باز کردن یک تماس دوم مادر خود را. در حالی که محل اصلی است که تنها 10 درصد کمتر از کسب و کار خرده فروشی در حال حاضر او می گوید: کسب و کار باعث می شود تقریبا نیمی از درآمد خود را از بازارهای کشاورزان و پذیرایی که خشک شده اند تا به طور کامل. فروشگاه نشده قطع حقوق کارمند در همه, اگر, به طوری که آنها نیاز به مکان دوم به را تشکیل می دهند تفاوت در درآمد.

قبل از باز کردن مکان دوم و دانا و ارسال یک بررسی به این تیم درخواست کارکنان چگونه آنها را به کار می کنند که آیا آنها زندگی می کردند با در معرض خطر افراد و اینکه آیا آنها می خواستم به کار در تمام. پاسخ به اطلاع مدیران تصمیم به باز کردن و اجازه به آنها برای شناسایی کارکنان است که می تواند با خیال راحت پیاده روی به محل جدید به جای در نظر گرفتن حمل و نقل عمومی به اصل فروشگاه. آنها همچنین پرداخت برخی از کارکنان به کار از خانه و کمک به حفظ جدید سیستم سفارش آنلاین و ارائه پشتیبانی از مشتری از طریق تلفن.

صاحبان کسب و کار جدید ممکن است هیجان زده در مورد برنامه های بزرگ برای آینده اما در حال حاضر آنها بیش از حد باید تنظیم انتظارات. “در بسیاری از چیزهای خوب ما می خواهیم به راه اندازی, اما ما در حال انتظار برای بهترین زمان” Dien می گوید هر چند او باقی می ماند و خوش بینانه است. “ما منتظرش بوده ام برای بیش از یک سال در حال حاضر, بنابراین آن را خوب صبر کنید تا کمی بیشتر.” در تابستان او امیدوار است Coffeeholic ارائه می دهند بیشتر نوشیدنی مانند آب هندوانه و نارگیل قهوه و یا سرخالو میوه شور چای.

هر دو اصلی تماس مادر خود را در فروشگاه و جدید در حال محدود کردن ارائه برای ساده کردن عملیات برای کاهش کارکنان آشپزخانه: محل جدید تنها ارائه می دهد تمام شیرینی با پنیر خامه ای. نمدی همچنین کاهش عرضه, و او تا به حال به محوری را از ویژگی های داخلی و پنیر charcuterie به عنوان همه گیر بیاورد و تجارت بین المللی با تامین کنندگان اروپایی است. “ما قادر به انتقال بیشتر برای آن دسته از بچه ها و گسترش عشق به عنوان بهترین ما می توانیم” او می گوید. نمدی نیز کار می کرد به عنوان سمبل کوچک شرکای محلی ارائه آنلاین جفت شدن کلاس های آبجو و شراب سازان.

A cheesemonger sits at a computer with a plate of cheese
Randall نمدی پیشرو دیجیتال پنیر مزه
Randall نمدی

عزیز خاطرات منو منعکس کننده تغییر عرضه در Austin, بیش از حد. “وجود ندارد استفاده می شود این مقدار تقاضا برای growlers,” اشخاص توضیح می دهد: “اما در حال حاضر هر کافی شاپ در شهر ارائه شده است دم سرد growlers بنابراین آنها واقعا سخت است برای دریافت از هر یک توزیع کننده.” او و آدریان نگاه جایگزین برای بسته بندی در آمازون و بر آمد پلاستیکی عسل خرس محبوب در میان خانه زنبورداران. آنها در حال حاضر بسته دم سرد در 22 اونس خرس و برو شربت در 8 اونس نسخه.

به عنوان همکار قهوه مغازه ها بسته شده اند هر چند اشخاص نیز متوجه این قضیه مشکل: نان محلی و مواد غذایی با جا به فروش کالاهای خود را. به جای گسترش سفارشات کوچک بین بسیاری از تولید کنندگان و اشخاص تصمیم گرفته است برای تمرکز بر توسعه کیفیت از طریق روابط قابل توجهی سفارشات از چند انتخاب همکاران.

اشخاص استدلال می کند که رستوران جدید به خصوص انعطاف پذیر برای تغییر وضعیت است. “در راه ما به برکت داشتن کمتر کسب و کار به دلیل آن را به ما می دهد زمان بیشتری برای قرار دادن ما سر چه برای انجام بعدی و ما می توانیم آزمایش بدون شاش کردن به عنوان بسیاری از مردم است,” او می گوید. “در زمان ما بیشتر کسب و کار یا به دلیل کرونا برداشته شده و یا اقتصاد ما بدل خواهیم بود واقعا frickin’ در آنچه که ما انجام دهد.”

پوست را به ارمغان آورد خیاطی به کافه برای تولید ماسک در طول آهسته ساعت; او به فروش می رساند ماسک در کنار قهوه. وجود دارد در حال برنامه ریزی برای goodie جعبه لوازم هنری و کارت پستال. “کرونا نامعلوم است. این می تواند یک سال است. این می تواند دو سال است. آن می تواند اقتصاد است برای همیشه لطفا برای تغییر. ما فقط نیاز به قبول که در حال حاضر و انطباق” اشخاص می گوید. “ما در حال خونریزی بیش از لبه های سخت شاپ تعریف.”

حتی به عنوان آنها به طور مداوم برای انطباق با سرعت در حال تغییر وضعیت بسیاری استدلال می کنند کسب و کار خود را می چرخاند به ارائه امید و انرژی مثبت, هر دو در تقاضا به عنوان مقدار به عنوان غذا. “این یک یادآوری است که وجود دارد چیزی برای نگاه به جلو به” لی می گوید از پاپ آپ “به جای ارائه تغییر نسخه از مفاهیم موجود و در حال یادآور شد که چقدر زندگی ما شده اند و پاره با این بیماری همه گیر.”

که مثبت جریان در تمام جهات. بسیاری از صاحبان در حال عبور همراه است که حسن نیت از طریق امور خیریه ارسال مواد غذایی و نوشیدنی به کارگران بیمارستان و یا کسانی که نیاز دارند. مشتریان همچنین ارائه صاحبان با اعتماد به نفس لازم برای باز کردن و باز بماند.

“من می دانم که من به نظر می رسد کمی دیوانه به باز کردن یک رستوران در حال حاضر” نمدی می گوید. “اما هنگامی که مردم می آیند و با تشکر از من برای انجام این کار است و آنها هیجان زده برای دیدن غذا به مقداری پنیر و فقط باید کمی شادی آن را می سازد آن را کاملا به ارزش آن.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>