چرا “سیاره انسان” مایکل مور فیلم جدید در مورد انرژی سبز است بنابراین بحث

مایکل مور دارای سابقه ای طولانی در انتشار مستند که پرسیدن سوالات دشوار در زمان به چالش کشیدن. در واقع همانگونه که فیلم هایی مانند “بولینگ برای کلمباین” و “فارنهایت 9/11” این امر می تواند منصفانه است که می گویند که امضای خود حرکت تکان دادن تا وضعیت موجود skewering گاو مقدس و درخواست مخاطبان خود را به مقابله با آنچه که او خواستار “افتضاح حقیقت است.”

مور نیز پیشگامی وقتی که می آید به پیدا کردن راه های خلاقانه برای گرفتن توجه مخاطبان خود را. او به معنای واقعی کلمه انقلابی در مستند فرم تبدیل آن از یک نوع است که تنها روشنفکران و schoolkids تماشا به تكیه رسانه های سرگرمی. او همچنین بازسازی قالب به طور فزاینده ای محبوب در ژانر طنز تحقیقی اخبار “تلویزیون ملت” که پخش شده در بی بی سی از 1994-1995.

تبلیغات:

بنابراین نباید شوک ما که در میان بیماری همه گیر کوروناویروس او تصمیم به رها کردن یک اسطوره بسیار مخربی فیلم در مورد شکننده آینده از زندگی انسان به صورت رایگان در یوتیوب. در عین حال که با تمام مایکل مور پروژه ها که معلوم است که او هنوز به ما ارائه می دهد بسیاری از شگفتی است.

در تاریخ 21 آوریل مور ارائه شده “سیاره انسان” مستند های اجرایی تولید شده توسط مور و کارگردانی شده توسط خود همکار دیرین جف گیبس. “سیاره انسان” یک فیلم جسورانه است که استدلال می کند که انسان ها در حال از دست دادن مبارزه برای جلوگیری از تغییر آب و هوا از آنجا که آنها پس از اشتباه رهبران. تحقیق برای بیش از یک دهه و در اصل میله میله به آمار جشنواره های فیلم در یک الگوی برگزاری با توجه به همه گیر تا مور و گیبس متوجه شدم که آن را به حال غیر طبیعی بهنگام که خواستار خلاق و آزادی فوری. بنابراین آنها ساخته شده آن را به صورت رایگان در دسترس در یوتیوب.

باز با گیبس در صدا روی فیلم می پرسد: چه مدت شما فکر می کنم ما انسان ها داشته باشد ؟ آن را به عنوان کاهش به یک سری از در خیابان مصاحبه پاسخ بسیاری از آن ها لیز یا غافل گیر زده بیننده نمی تواند کمک کند اما احساس وهم آور حس عذاب.

تبلیغات:

“سیاره انسان” ممکن است مور را بیشتر تحریک آمیز پروژه در عین حال چون این فیلم سوال ناقص تفکر و خود تبریک فعالیت از محیط زیست چپ به جای معمول اهداف از جناح راست با فساد. آن را در حال حاضر برانگیخت به ویژه در میان تعدادی از مشخصات بالا آب و هوا فعالان مانند جاش فاکس مدیر “Gasland” و لایحه McKibben که می آید سخت نمي شود. منتقدان نشان می دهد که برخی از اطلاعات ذکر شده در این فیلم منسوخ شده است و می آید بیش از حد نزدیک به تکرار طوطی وار pro-سوخت های فسیلی موقعیت.

اما بسیاری از انتقادات اجتناب از درگیر شدن با مسائل هسته ای مطرح شده در این فیلم — که نشانه این است که این فیلم در واقع رخ داد یک عصب در جنبش سبز. در حالی که مور نامیده شده است به “عقب” این فیلم وجود دارد هیچ نشانه ای وجود دارد که هیچ برنامه ای برای انجام این کار به خصوص در حال حاضر که به قلم امریکا نوشته شده است یک بیانیه نشان می دهد که کشیدن این فیلم خواهد بود سانسور.

کسانی از ما با آن آشنا مور می دانم که او حاضر به خجالتی و دور از بحث ها اگر آن نظرات بپرسید مخاطبان خود را به تجدید نظر در آزمون ، ارزیابی مجدد وضعیت موجود و reframe روایت است.

تبلیغات:

در اینجا پنج ادعا می کند از “سیاره انسان” است که چالش به طور گسترده ای پذیرفته شده در روایات در مورد انرژی سبز.

1. انرژی های تجدید پذیر است که دقیقا تجدید پذیر.

در یکی از محوری صحنه Ozzie Zehner نویسنده کتاب “توهم سبز” و یک تهیه کننده در این فیلم ادعا می کند که مقدار انرژی های تجدید پذیر متکی بر “برخی از سمی ترین و فرآیندهای صنعتی است که ما تا کنون ایجاد شده است.” در میان نمونه: پانل های خورشیدی ساخته شده از استخراج سنگ و زغال سنگ به جای شن و ماسه ماشین های برقی می توانید مقدار زیادی از قدرت خود را از غیر تجدید پذیر انرژی شبکه و که باد قدرت نیاز به یک مقدار قابل توجهی از انرژی سوخت فسیلی.

تبلیغات:

وجود دارد دو هسته استدلال های ساخته شده در این فیلم است که نشان می دهد که ایمان به “تجدید پذیر” انرژی بیشتر یک بازی از تظاهر از یک جایگزین برای سوخت های فسیلی منابع. اول مقدار سوخت های فسیلی انرژی مورد نیاز برای تولید انرژی های جایگزین است که به بررسی هر دو در تولید واقعی از منابع انرژی تجدید پذیر مانند انرژی خورشیدی پانل های الکتریکی و توربین های بادی بلکه در انرژی های تجدید پذیر ،

استدلال دوم این است که انرژی های تجدید پذیر خود خسارت آب و هوا. Zehner می گوید عمومی است منجر به این باور است که انرژی های تجدید پذیر است “سازگار با محیط زیست خوش خیم” و این است که اغلب درست نیست. انرژی زیست توده است که اغلب تبلیغ به عنوان یک انتخاب بسیار بهتر از سوخت های فسیلی است که به سادگی یک کلمه دیگر برای جنگل زدایی و سوزاندن آن انتشار دی اکسید کربن به اتمسفر است. انرژی باد می تواند منجر به قله کوه و حذف. ساخت پانل های خورشیدی نیاز به سوزاندن کوارتز و زغال سنگ آن همچنین انتشار دی اکسید کربن به هوا. باتری افزایش انتشار کربن است. پانل های خورشیدی می توان در طول زمان و می تواند تبدیل به یک زباله مدیریت موضوع است. تسلا خودروهای برقی با استفاده از لیتیوم که متکی بر سمی معدن و آلومینیوم است که با استفاده از هشت برابر انرژی بیشتر از فولاد است. انرژی خورشیدی نیاز به جنگل ها به خرد کردن و جاشوا درختان در کویر می شود از بین برود.

این فیلم می پرسد که چرا ما شده اند به فروش می رسد یک نسخه از این “تجدید پذیر” انرژی منابع پنهان است که راه های واقعی که آنها نیز صدمه دیده است آب و هوا. به عنوان یکی آب و هوا فعال در مصاحبه در این فیلم آن را قرار می دهد “ما نباید جایگزین یک راه وحشتناک برای گرفتن انرژی با یکی دیگر از وحشتناک از راه های گرفتن انرژی است.” در حالی که منتقدان ممکن است اختلاف برخی از آمار و ارقام در این فیلم چیزی نیست که مورد بحث است این واقعیت است که اکثر مصرف کنندگان انرژی را درک نمی کنند به روش های پیچیده است که به اصطلاح انرژی های تجدید پذیر توسعه داده شده است با همکاری وابستگی به غیر تجدید پذیر.

تبلیغات:

2. بسیاری از جنبش سبز و رهبران در واقع بخشی از یک شرکت تحت تاثیر نخبگان.

این فیلم ویژگی های تعدادی از مشخصات بالا انرژی سبز و رهبران در میان آنها لایحه McKibben, Al Gore, Robert F. Kennedy و باشگاه سیرا. سپس آن را حفاری را در شبکه های مختلف و منابع پشتیبانی برای نشان دادن این که چگونه این رهبران بوده است به خطر بیافتد توسط شرکت های بزرگ تحت تاثیر قرار.

در میان کسانی که مورد بررسی قرار است باشگاه سیرا که این فیلم معتقد ترویج گاز و سهم از جرمی Grantham یک تیتان در چوب سرمایه گذاری است. در مثال دیگر گیبس در برابر کندی در زیست توده که به کندی پاسخ که اخبار خوب در مورد انرژی های تجدید پذیر است که شما “لازم نیست برای انتخاب یک مورد علاقه.” زمانی که McKibben خواسته است همان سوال او اجتناب از آن است. در یکی دیگر از صحنه McKibben sidesteps سوال در مورد منابع بودجه خود را. در صحنه بعد از صحنه گیبس نشان می دهد که بسیاری از آیکون های سبز انرژی جنبش باید روابط به ورود صنعت سوخت فسیلی شرکت و دیگر شرکت های بزرگ حامیان مالی که چیزی جز سبز در ماموریت. به درایو صفحه اصلی نقطه گیبس بر یک سری از حامیان مالی برای روز زمین است که شامل در میان دیگران تویوتا و کاترپیلار.

تبلیغات:

زمانی که گیبس باعث می شود دور در انرژی سبز رویداد وجود دارد که تنها یکی از مشخصات بالا انرژی سبز, فعال, هندی, زیست, Vandana Shiva مایل به صحبت کردن در برابر توده ها و سوخت های زیستی — سوزاندن درختان و محصولات زراعی برای تولید انرژی است.

در قلب این نقد مفهوم است که جنبش سبز تبدیل شده است غرق در ریا. برای مثال گیبس نشان می دهد که چگونه انرژی سبز جشنواره را اغلب دارای یک صفحه نمایش برجسته از یک آرایه خورشیدی تنها به پنهان کردن این واقعیت است که آنها در واقع متصل به سوخت های فسیلی شبکه.

این همه منجر گیبس به درخواست چه این رهبران پنهان شده بودند و به همین دلیل است. “چه می شود اگر آنها تا به حال تبدیل شدن به غلط” او می پرسد. “چه می شود اگر آنها را ساخته اند برخی از نوع مقابله آنها باید ساخته شده است؟” چگونه انرژی سبز رهبری تبدیل به فیلم می پرسد: از کسانی که در برابر سرمایه داری به کسانی که همکاری با آن ؟

3. شرکت های بزرگ سرمایه داری گرفته شده بیش از انرژی سبز.

تبلیغات:

ما شنیده ایم از greenwashing — تلاش های شرکت های بزرگ به کاذب بودن سازگار با محیط زیست — اما آنچه در “سیاره انسان” کشف می رود به مراتب عمیق تر از آن است. این فیلم توضیح می دهد که شرکت های بزرگ سرمایه داری نیست فقط greenwash; این در واقع سود حاصل از آن روابط به اصطلاح انرژی سبز.

گیبس درایو صفحه اصلی نقطه است که بسیاری از آنچه درایوهای انرژی سبز امروز به انگیزه کسب سود: “تنها دلیل ما شده بود نیروی تغذیه داستان ‘تغییر آب و هوا به علاوه منابع تجدید پذیر در برابر ما را نجات داد’ است زیرا میلیاردرهای بانکداران و شرکت سود حاصل از آن.”

به تصویر کشیده شده در این فیلم هستند و طیف وسیعی از راه کخ برادران سود حاصل از انرژی سبز. برای مثال آینه است که ساخته شد برای حمایت از خورشیدی Ivanpah شبکه از برادران کخ متعلق به شرکت. آنها همچنین ساخت گیاهانی که تولید polysilicon برای سلول های خورشیدی. با توجه به فیلم برادران کخ به احتمال زیاد بزرگترین دریافت کننده سبز انرژی زیست توده یارانه ها در ایالات متحده است. در سال 2013 کسب و کار خودی محاسبه می شود که آنها دریافت $73.1 میلیون نفر در دولت های محلی و یارانه. و Yasha Levine دنبال 1 میلیارد دلار یارانه برای سوخت های زیستی بخش در سال 2011 به تنهایی.

به عنوان اگر برادران کخ بهره مندی از انرژی سبز نیست نگران کننده به اندازه کافی “سیاره انسان” و سپس اجرا می شود پایین لزج روابط بین وال استریت و انرژی سبز طرفداران. ما با دیدن عکس های از گلدمن ساکس مدیران و توضیح داد که چگونه به نوبه خود به جنگل ها به سود ما یاد بگیرند که باشگاه سیرا همکاران با آرمان بودجه که با وجود آن سبز پروژه همچنین شامل تعدادی که سود حاصل از تخریب این سیاره است. و ما دیدن گور با تیم سابق گلدمن ساکس asset manager دیوید خون شعار این ایده است که سرمایه داری به مردم انگیزه ای برای انجام “خود بهترین است.”

تبلیغات:

McKibben ترویج تعطیل از سوخت های فسیلی و سرمایه گذاری در گزینه های سبز بود و سبز قرن وجوه. اما این فیلم گزارش که کمتر از 1 درصد از سهام آنها است سرمایه گذاری در انرژی خورشیدی و انرژی باد.

این فیلم استدلال می کند که حتی در سمت چپ متمایل نرم افزار-سیاره فعالان می تواند تبدیل به نخبگان الیگارشی شیلینگ برای شرکت های بزرگ سرمایه است. تاکید است که این تحولات در هر چیزی اما ظریف گیبس سخنان به بینندگان که “تصاحب جنبش زیست محیطی توسط سرمایه داری است که در حال حاضر کامل است.”

4. تولید ایمان در انرژی های تجدید پذیر است پریشان ما را از توجه به راه هایی برای کاهش مصرف است.

“سیاره انسان” می پرسد که چرا جنبش زیست محیطی از دست رفته دید از نیاز اساسی برای کاهش بشر در مصرف انرژی به عنوان یک ماموریت اصلی. اگر انرژی های تجدید پذیر است و نه تجدید پذیر, بعد از همه, پس چگونه ممکن است برای تسلط بر انرژی فعالیت? “به همین دلیل ما در حال صحبت کردن در مورد جمعیت, مصرف, و خودکشی از رشد اقتصادی” گیبس می گوید: “این است که این امر می تواند بد برای کسب و کار به خصوص برای سرطانی شکل از سرمایه داری است که قوانین جهان در حال حاضر پنهان شده در زیر یک پوشش سبز.”

تبلیغات:

تکنو-رفع ایجاد یک توهم از کمک به این سیاره زمانی که همه آنها این است که کمک به سرمایه داری سود بیشتری تولید این فیلم استدلال می کند. این توهم سبز به عنوان Zehner قرار می دهد آن را اجازه داده است آب و هوا-نگران شهروندان به فکر می کنم که انرژی سبز است که یک راه حل است. اگر آنها از آن حمایت آنها احساس “خوب” و آنها مجبور به تغییر الگوهای مصرف است.

این یک پایه درس در سرمایه داری ایدئولوژی: مصرف کنندگان منجر به این باور است که مصرف خود را انجام نمی دهد هر گونه آسیب. این فیلم معتقد است که این استادی از “امن” راه برای به دست آوردن انرژی پریشان عمومی از مقدار مورد نیاز گفتگو در مورد چگونه برای کاهش انرژی خواسته های مردم است.

گیبس توضیح می دهد که در یک نقطه شعار آب و هوا فعالیت بود “reduce, reuse, recycle.” در عین حال این ایده از کاهش و استفاده مجدد شده است کنار به عنوان سرمایه داری wormed راه خود را به جنبش سبز و همه را متقاعد که انرژیهای تجدید پذیر بودند ،

5. چرا ما نمی توانیم به بحث در مورد سازنده در مورد چگونه به کاهش رد پای انسان?

شاید یکی از حساس ترین موضوعات مطرح شده در این فیلم این سوال مطرح است که چه چیزی را در مورد افزایش رشد جمعیت و افزایش انرژی خواسته است. “سیاره انسان” می سازد جسورانه ادعا — که تنها راه را به طور جدی تلفات انسانی در این سیاره است که به بحث در مورد آنچه که انسان به آن است.

همکار من Penn State استاد مردم شناسی نینا Jablonksi که مصاحبه در این فیلم نشان می دهد که “رشد جمعیت” است فیل در اتاق است که چند آب و هوا فعالان مایل به آدرس. سپس او اضافه می کند که “ما باید به توانایی ما برای مصرف حاکم در, از آنجا که ما در حال حاضر حاکم آنها را اگر وجود دارد به ظاهر بی بند و منابع” و یا نزدیک به آن است. تا زمانی که انسان بر این باورند که آنها باید منابع نامحدود یعنی که انرژی مورد نیاز خود را می تواند در انرژی های تجدید پذیر و پایدار به راه آنها حاضر به منظور محدود کردن مصرف خود را خواسته است.

این خط از سوال شده کنار چپ محیط زیست به دلیل آن است که اغلب مورد استفاده برای پیشبرد فاشیستی و نژادپرستانه دستور کار است. اما این فیلم می پرسد: آیا این زمان به سعی کنید برای نخستین بار باز کردن این موضوع در یک راه است که نکات برجسته این واقعیت است که بالاترین خواسته های انرژی استخراج از ممتاز غرب ؟ اگر فاشیسم-مصرف مغالطه مجاز است در سمت چپ به چشم پوشی از این نیاز به بحث در مورد مصرف? و اگر چه نادیده گرفتن این مکالمه مجاز آب و هوا-نگران شهروندان را به احساس مانند آنها انجام می دهند چیزهای خوب را برای این سیاره زمانی که آنها نبودند بعد از همه ؟

در قلب این فیلم است که مفهوم واقعی “حقیقت ناخوشایند” است که ال گور پس از مراجعه به او یاد زیست فیلم است که در واقع بیشتر شبیه مور “افتضاح حقیقت”: شاید ما نمی تمرکز بر کاهش مصرف این دلیل که ما نمی خواهم به. شاید آن را آسان تر به این باور است که انرژیهای تجدید پذیر را به همه ما انرژی ما می خواستیم بدون درخواست ما برای تغییر. یا شاید ما نمی دانیم که انرژیهای تجدید پذیر, نیست, انرژی ناجی ما به فکر آنها بودند. پس از تماشای این فیلم, شما نمی قادر خواهد بود به فکر می کنم در مورد تلفات انسانی در این سیاره در همان راه دوباره.

به وضوح “سیاره انسان” زده است عصب. در هفته اول آن را تا به حال دیده شده است و بیش از چهار میلیون بار مورد حمله تماس به آن را سانسور و مورد تحسین قرار گرفته که بسیار مورد نیاز مداخله به انرژی بحث است. هیچ سوال وجود دارد که در روح مور مقابله و تحریک آمیز اجتماعی متعهد پیشرو سبک “سیاره انسان” است یک بازی تعویض طراحی شده برای جرقه شدید و معنی دار بحث بر سر یک مسئله فوری است. این نیز ممکن است که این بیماری همه گیر ایجاد کرده است ایده آل زمینه را برای بینندگان در نظر بگیرید که تنها راه برای صرفه جویی در این سیاره و به حمایت از زندگی انسان است که برای تغییر راه ما زندگی می کنند.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>