به همین دلیل مصرف ظهر داخل می تواند افزایش بهره وری خود را


A man in a suit on a laptop in a bubble bath

تصویر عکس با تخته سنگ. عکس از گتی ایماژ به علاوه.

در یک قسمت جدید از نحوه!, بن Waber یک سازمانی دانشمند و نویسنده از مردم تجزیه و تحلیلمشترک برخی تعجب آور راهنمایی در مورد چگونه به نوبه خود به آشپزخانه خود را به یک گوشه اتاق. Waber است با وسواس محل کار طراحی و شرکت خود Humanyze است وارد شده و تحقیقات از شرکت های بزرگ در سراسر جهان به مطالعه و بررسی چگونگی کارکنان تعاملات تاثیر کار خود خروجی. در این قسمت از چگونه!, بن نشان می دهد برخی از بزرگترین یافته را به شما و همکاران خود را شادتر و سازنده تر است. این متن شده و تغلیظ شده و ویرایش شده برای وضوح.

بن Waber: ما باید داده ها از کارکنان در برخی از بزرگترین شرکت در جهان است که کشف چشم انداز اجتماعی در داخل و خارج از شرکت. به طور تصادفی چت با افراد در دستگاه قهوه تشکیل روابط با مردم در بخش دیگر از سازمان بیرون رفتن برای یک پیاده روی اینها بسیار مهم است.

چارلز Duhigg: در یک مطالعه شما کشف چگونه طراحی کوچک انتخاب می تواند تاثیر بسیار زیادی در کار مردم انجام می شود ، از زمانی شروع شد که شما پیگیری می شد و کارگر حرکات یک شرکت بزرگ که کار تعدادی از توسعه دهندگان نرم افزار.

بسیاری از مردم فکر می کنم در مورد آن دسته از مردمی به عنوان کسی که نشسته در گوشه نوشیدن Mountain Dew و هیچ کس به آنها. من سابق برنامه نویس. من دوست دارم Mountain Dew. این یک کلیشه برای یک دلیل. در همان زمان آن را فوق العاده اجتماعی است. کد شما بستگی به کد از صدها یا هزاران نفر از مردم دیگر و اگر شما با آنها در ارتباط اشکالات پاپ تا. در این شرکت شما را دیدم چیزی واقعا عجیب و غریب: این تیم که خود را تکمیل کد در زمان تقریبا همیشه با هم ناهار در گروه 12. اما در پایین نمایشی گروه های مردم تقریبا همیشه از خوردن ناهار در گروه چهار و گاهی اوقات سه. چرا ؟

ما رفت و به کافه تریا در این شرکت و به سرعت دیدم چه پاسخ این بود. وجود دارد دو مجموعه از درب به کافه تریا. توسط یک مجموعه ای از درب های تمام جداول بزرگ بود و تا به حال 12 نفر. اما با مجموعه ای دیگر از درب تمام جداول کوچک بودند و تا به حال چهار صندلی است. زمانی که شما نشستن در یکی از کسانی که در جداول و سپس افراد دیگر نشستن در کنار شما و شما به احتمال زیاد به صحبت کردن با آنها.

کسانی که مکالمات معلوم شد واقعا مفید است. از آنجا که بیشتر مردم شما را به صحبت در ناهار بیشتر تمایل شما برای رسیدن به آنها را بعدا در زمانی که شما روبرو می شوند یک مشکل آنها ممکن است قادر به کمک.

شما در حال صحبت کردن در مورد یک حدود 10 درصد تفاوت در معیارهای عملکرد فقط از نشستن در آن جدول های مختلف که دیوانه است. آن را واقعا نشان می دهد که چقدر مهم است این تغییرات کوچک به محل کار ما هستند. راه ما محیط توابع واقعا می تواند در شکل روش کار ما در راه ظریف و واقعا تاثیر بزرگ بر روی خروجی از کل گروه.

شما گفته اید که بزرگترین مسئله با کار از خانه است که همه گاه به گاه اتصال است که به طور معمول رخ می دهد در داخل یک دفتر کار بسیار سخت تر زمانی که ما در حال تداوم به افراد دیگر.

اگر شما فکر می کنم در مورد آنچه که از دست داده می شود زمانی که شما کار از خانه در یک روز این تعاملات غیر رسمی با افراد دیگر در کار در یک کافه فضایی در دفتر خود و یا شاید در استارباکس— هنگامی که شما شروع به چت با شخص دیگری که شما ممکن است بدانید که هست. شما نمی خواهد فکر می کنم برای ارسال یک جلسه دعوت برای ناهار با آن شخص.

بنابراین در شرکت خود را پس از همه شروع به کار از خانه شما شروع به طور تصادفی برنامه ریزی زوم ناهار بین مردم را امتحان کنید و از نو خلق کردن گفتگوهای غیر رسمی است که می توانست اتفاق افتاده است پشت در دفتر.

این در واقع واقعا به صحبت کردن با آنها و تعامل در سراسر تیم افزایش یافته است و از آنجا که مردم به کار می رفت از خانه. در پایان روز این تعاملات درایو نه فقط عملکرد ما اما عملکرد کل سازمان و واقعا لذت خود را از کار. ما باید به صرف زمان بیشتری را بر روی آن.

چیز دیگری که شما ذکر کرده ایم این است که زمانی که ما در یک روز ما معمولا تقسیم به بخش های مختلف است که معمولا در مکان های مختلف مانند وجود دارد اتاق کنفرانس و کافه تریا. در حال حاضر که ما در خانه همه ما باید به فکر می کنم در مورد چگونه به هنوز هم هر روز احساس می کنید متفاوت است.

آره. منظور من آن چیزی که ما می بینیم در داده ها—روز کاری افزایش یافته است. مردم به صرف زمان بیشتری را بر روی این ابزار دیجیتال. من فکر می کنم آن را سخت برای بسیاری از مردم که احساس “خوب, من فقط نیاز به نشستن در کامپیوتر من و نگه داشتن کار در این مسائل است.” اما آن است که بسیار کمتر مهم تر از مسائل دیگر—چت توسط دستگاه قهوه با کسی و یا رفتن برای پیاده روی است که ما به طور سنتی فکر می کنم که واقعا کار می کنند. ولی این چیزهای دیگر است که بخشی از هسته کار امروز و این درست نیست قدردانی می خواهم که. اگر یک سازمان مراقبت در مورد خود واقعی عملکرد سپس آن را واقعا وقت در آنها به حمایت و فعال در تلاش برای کمک به مردم قدم به عقب و استراحت و رایت نیست.

اما ما دیگر بیرون رفتن برای قهوه به دلیل تمام قهوه مکان های بسته هستند. چگونه ما تکرار که در خانه است ؟

این یکی از چالش های کلیدی. آنچه من می خواهم بگویم این است که برنامه ریزی زمان برای خودتان حتی در آنچه که به طور سنتی در نظر گرفته روز کاری واقعا خوب استفاده از زمان خود و یکی که بسیار دفاع و در واقع باید تشویق شود. شاید برای شما این “من قصد دارم به یک حمام یا دوش گرفتن در وسط روز فقط به پاک کردن سر من” که در واقع آن را برای شما.

برای کسانی از ما که از خانه کار می کنند ما واقعا خوش شانس برای تعدادی از دلایل. بدیهی است که ما در کمتر از یک خطر سلامت از افرادی که نمی توانید از خانه کار می کنند. ما هنوز هم شغل. اما که واقعا نباید تبدیل به گناه. ما نیاز به مراقبت از خودمان و ما نیز نیاز به مراقبت از ما گروه های اجتماعی در محل کار.

که من به ارمغان می آورد به آخرین سوال بزرگ بود که من بدانم در مورد—چه ماندگار عواقب این دوره از کار از خانه ؟

من فکر می کنم که بسیاری از این مصنوعی جدایی بین ما شخصی و کار زندگی—ما این ژولیده فرد نشسته در اطراف ما sweatpants در خانه, اما پس از آن ما با پوشیدن کت و شلوار و کراوات و یا هر آنچه که ما به رفتن به دفتر—دوگانگی کاذب است. ما همان فرد است. مردم می تواند چند وجهی زندگی می کند اما ما سعی در پنهان کردن آن همه چیز از یکدیگر است.

برای شنیدن بن راهنمای شنونده از طریق کار خود را-از-خانه معمول (از جمله از ظهر حمام!), گوش دادن به قسمت با کلیک کردن بر روی بازیکن زیر و یا اشتراک به چگونه! با چارلز Duhigg هر کجا که شما دریافت پادکست های خود را.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>