چرا COVID-19 بحث بین ذرات معلق در هوا و قطرات مسائل کمتر از شما فکر می کنم


A man sneezing and spraying aerosol and droplets everywhere.
تصویر عکس با تخته سنگ. عکس از گتی ایماژ به علاوه.

در اوایل ماه جولای یک گروه از دانشمندان نویسنده مقاله ترسیم شواهد برای COVID-19 بودن یک بیماری هوابرد. از آن ساخته شده بسیاری از عناوین که رک و پوست کمی گیج کننده است. نمی های عمومی در حال حاضر می دانیم که COVID-19 بود تنفسی بیماری است ؟ و نمی ارائه دهندگان خدمات پزشکی در حال حاضر می دانیم که COVID-19 می تواند منتقل می شود توسط ذرات معلق در هوا در برخی از مواقع نه فقط قطرات? چرا این اخبار دقیقا ؟

به درک سردرگمی ما را مجبور به بازگشت به تعریف هوابرد. در پزشکی طرز سخن گفتن یک “هوابرد” بیماری است که گسترش در درجه اول توزیع ذرات معلق در هوا در ذرات کمتر از 5 میکرون در اندازه است که می تواند معطل شدن در هوا و سفر در مسافت های طولانی. آنها همچنین می توانید از سفر های پایین تر خود را به دستگاه تنفسی. نمونه های کلاسیک در حال آبله مرغان, سرخک و سل. در مقابل یک “قطره بیماری” است که در درجه اول منتقل خیلی بزرگتر قطرات (20 میکرون یا بزرگتر) که اصلا معطل شدن در هوا و آیا سفر در مسافت های طولانی—آنها به طور معمول سقوط به زمین در حدود 3 فوت از منبع. نمونه های کلاسیک هستند آنفلوانزا اوریون و سیاه سرفه. این قطرات می توانند زمین خود را در چشم و بینی و یا دهان شما را آلوده و یا انتقال از fomites (اشیاء اطراف آن) به دست و در نتیجه به صورت آلوده کردن دستگاه تنفسی توسط تماس مستقیم با غشاء مخاط در بینی یا دهان. اما این بدان معنا نیست که شما می توانید فکر می کنم از یک قطره بیماری که نیاز به تماس مستقیم—این نوع بیماری می تواند شما را آلوده و یا زمانی که شما دم از آن و یا هنگامی که شما به تماس مستقیم با آن است.

که بر این مشکل است. در زندگی واقعی چه می آید از یک COVID آلوده بیمار زمانی که آنها تنفس و سرفه و یا عطسه نمی منظمی جا دقیقا به یک دسته و یا دیگر ذرات می تواند وجود داشته باشد در طول یک اندازه صفح … و فقط به چیزهایی بیشتر گیج کننده است که هر کس حتی با استفاده از اصطلاح هوابرد به معنی آئروسل تنها—گاهی اوقات تنها به این معنی است که این بیماری گسترش هر اندازه ذرات عفونی است که استنشاق. در بالای کهدر حالی که سازمان بهداشت جهانی نشده و مورد اختلاف است که این بیماری می تواند گسترش استنشاق قطرات آن متمرکز شده به طور عمده در تماس مستقیم با قطرات همین دلیل است که تا زمانی که به تازگی آن را بیشتر تحت فشار قرار دادند شستن دست و فاصله به عنوان راه هایی برای مهار گسترش در حالی که آهسته به فشار ماسک که به طور عمده محافظ در برابر قطرات استنشاق. مرتب سازی از طریق این رقابت انتقال ایدئولوژی و تلاش برای کشف کردن اگر شما در حال نگه داشتن خود را امن از ذرات معلق در هوا و یا قطرات احساس می کند مانند قایقرانی از طریق crabgrass.

ما در حال حاضر می دانیم که شلوغ فضاهای بد هستند به صورت قطرات یا آئروسل گسترش یافته است.

آنچه من می آیند به درک که آن را واقعا نباید موضوع که بسیار. حتی به عنوان ما متمرکز بر قطرات در بالينی جهان ما همیشه شناخته شده است که یک COVID مثبت بیمار می تواند تولید ذرات معلق در هوا و گسترش این بیماری است که راه. چه کسی و مراکز کنترل بیماری و پیشگیری هر دو اذعان کرد این, از این رو توصیه خود که کادر پزشکی پوشیدن یک N95 ماسک در هنگام انجام یک عمل در نظر گرفته شود “آئروسل ایجاد کند.” اما ما نمی تواند توافق بر چه این روش بودند یا در عمل. قرار دادن یک لوله تنفس به کسی نای قبل از قرار دادن آنها بر روی یک دستگاه تهویه در نظر گرفته شده است aerosolizing روش که خاص است. اما دانشمندان و پزشکان کنایه در مورد هر چیز دیگری که می تواند یک aerosolizing روش: نبولایزر درمان برای آسم, سینه لوله های قرار داده شده برای سقوط ریه ها ساکشن CPR. یک بیمار تنها نشسته بی سر و صدا خود را در یک اتاق ممکن است سرفه و تولید آئروسل و همچنین به عنوان یک اسپری قطرات قادر به سفر به 200 مایل در ساعت سرعت است که می تواند به راحتی راه اندازی آنها بیشتر از 3 فوت است.

اما حتی اگر پزشکان را درک کرده اند از ابتدا که خطر ابتلا COVID-19 هر دو در بیمارستان و در می تواند شامل استنشاق ویروس مشاجره که COVID-19 عمدتا aerosol-برن می کند ما را به مکث برای فقط یک لحظه. Aerosolized ذرات به طور بالقوه خطرناک تر است به دو دلیل: یکی از آنها می تواند به سفر بیشتر و دو آنها tinier—پس نگه نمی کاملا به عنوان به خوبی توسط فولاد و یا ماسک های پارچه ای. هنوز هم با توجه به این حقایق از قطرات آئروسل استمرار و دانش است که اکثر آئروسل انتقال بیماری خیلی بیشتر عفونی از COVID-19 به نظر می رسد این ایده که ذرات معلق در هوا هستند و نه قابل توجه استفاده از COVID-19 گسترش به نظر می رسد یک فرض منطقی را. اما حتی اگر ذرات معلق در هوا حساب برای برخی از COVID-19 گسترش ما نیاز به عمل متفاوت است ؟

نه واقعا. ما در حال حاضر می دانیم که شلوغ فضاهای بد هستند به صورت قطرات یا آئروسل گسترش یافته است. شلوغ میله های زندان. داخل رستوران. Unmasked کلیسا کر. تجمعات خانواده در داخل خانه. (و کالج ها در حال نزدیک شدن به بازگشایی بدون احزاب.) ما هنوز هم باید اجتناب از همه از این.

باید عمومی شود N95s برای محافظت از ذرات کوچکتر? نه به عنوان یک قاعده کلی برای دلایل مختلف. اول از همه اگر مردم در اطراف شما با پوشیدن ماسک ترکیبی از ماسک خود را و آنها باید به اندازه کافی برای فیلتر کردن بیشتر ذرات ویروسی. ثانیا N95s می تواند فوق العاده ناراحت کننده است. در حالی که برخی از همکاران من پوشیدن یکی برای تغییر کل من ترجیح می دهم به خودم محدود به استفاده از تنها زمانی که رفتن به COVID-بيماران مشکوک و یا انجام یک روش خطرناک و در غیر این صورت استفاده از فولاد ، و ثالثا N95s ایده آل باید آزمایش به صورت درست و مناسب است. راحت تر از پوشیدن یک N95 خواهد بود برای جلوگیری از شلوغ فضاهای با آشکار مردم است. همانطور که ما یاد بگیرند بیشتر در مورد این بیماری ممکن است برخی از غیر مراقبت های بهداشتی کارگران با خطر بالاتر از قرار گرفتن در معرض ممکن است توصیه می شود برای پوشیدن N95s اما برای عموم مردم آن را هنوز هم به نظر نمی رسد به حس.

آنچه در مورد rejiggering سیستم تهویه در ساختمان ها برای کاهش خطر ذرات معلق در هوا باعث عفونت است ؟ این است که پرهزینه و وقت گیر و در بسیاری از موارد و در سطح جهانی غیر عملی راه حل برای یک مشکل است که شواهد موجود می گوید می تواند combatted با روش ساده و مقرون به صرفه و آسان به پیاده سازی اقدامات: فیزیکی, فاصله, ماسک پوشیدن و شستن دست. فرد به طور متوسط و مقامات بهداشت عمومی را بهترین کار برای به حداکثر رساندن این سه قبل از سرمایه گذاری در مقاوم سازی یک سیستم تهویه.

اگر بیشتر تحقیق می کند در واقع نشان می دهد یک درجه قابل توجهی از آئروسل گسترش وجود دارد که باید در دراز مدت راه حل های تهویه برای مبارزه با این مشکل این است که درست است. اما در حال حاضر وجود دارد هیچ دلیلی برای عمدا از مسیر منحرف ما با داشتن یک زمان سخت شدن مردم به ماندن در. بحث هنوز تمام نشده. وجود خواهد داشت یک آئروسل اردوگاه و ضد آئروسل اردوگاه وجود خواهد داشت و مدل سازی و مطالعات منتشر شده است که پشتیبانی از هر, و, وجود خواهد داشت تغییر سیاست—مانند در حال حاضر آشغال جاده همانطور که ما حرکت COVID-19. اما برای در حال حاضر هوابرد بحث تغییر نمی کند هر چیزی که همه ما نیاز به انجام به سعی کنید برای به دست آوردن این چیز تحت کنترل است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>