کارگران بسته محرک اقتصادی مبارزه برای زنده ماندن


A black-and-white photo of a housekeeper pushing a cart.

kadmy/iStock/گتی ایماژ Plus

این داستان تولید شده در همکاری با پا در 2 جهانیک پروژه است که به ارمغان می آورد کار مهاجر روزنامه نگاران به دیجیتال سایت های خبری و رادیو.

زمانی که COVID-19 ضربه آریزونا رزا نمی پوشیدن ماسک در کار—فقط یک جفت دستکش یکبار مصرف. رزا مشغول به کار به عنوان یک خدمتکار در یک هتل ققنوس برای دو دهه بوده است. او گفت که او به ندرت بیمار می شود و نگران نیست در مورد کوروناویروس. اما او وحشت زده بودن گذاشته است. در حال حاضر بیکاری و ترس از ابتلا COVID-19 رزا نیز در مواجهه با واقعیت تلخ از فقر و تهدید به اخراج.

رزا (که خواسته است که ما نه با استفاده از نام واقعی او) است از Sinaloa, مکزیک. او هیچ ویزا و اجازه کار کنند.

آن بوده است بیش از یک ماه پس از رزا گذاشته شد ، او در نهایت دریافت آخرین چک پس از او و دیگر خدمتکاران صرف هفت هفته مبارزه مدیر نیروی انسانی شرکت است.

“از آنجا که ما هیچ مقاله ما هیچ حقوق” گفت: رزا. این شرکت ارائه نمی دهد آنها منافع و او ندارد بیمه بهداشت و درمان. “من حتی نمی خواهید به بیرون بروید چرا که من نمی توانیم به بیمار,” او گفت:.

“ما آخرین چک یک ماه بعد. ما نمی دانیم که زمانی که ما در حال رفتن به قادر به بازگشت به کار و یا اگر ما هنوز در حال رفتن به یک کار” رزا گفت. “من هیچ شکل دیگری درآمد. من نیاز به پول من نیاز به کار. چه هستم من قرار است به پرداخت صورتحساب من?”

در اوایل ماه مارس زمانی که رزا دختر در قانون ایجاد یک تب و سرفه و هر کس در خانواده ترسیده بود. تایید coronavirus موارد هنوز هم نادر در آریزونا اما زن جوان مشغول به کار در یک بیمارستان اطفال در ققنوس. رزا نگران او چهار نوه; او را بسیار دوست دارد. زمانی که دختر او در نتایج آزمون برگشتم منفی رزا آهی کشید و خدارو شکر.

این نیز زمانی که رزا متوجه شدم همه سر و صدا بیش از کروناویروس نبود اغراق. او نمی تواند کمک کند اما به یاد داشته باشید یک هتل و مهمان که همیشه مورد سوال رزا سلامت قبل از اجازه دادن به او برای تمیز کردن اتاق. “این عجیب و غریب به نظر می رسید به من گفت:” رزا. “در حال حاضر من آن را دریافت کند.”

به عنوان روز کنه و آریزونا دولتی mlb گسترش خود جداسازی سیاست روزا احساس می کند از جان گذشته. او نیاز به پیدا کردن کار اما هتل ها هنوز هم بسته است و هیچ استخدام. او پس انداز و شریک زندگی خود را چک ها به سختی به اندازه کافی برای پرداخت اجاره و خرید مواد غذایی.

برای چهار هفته گذشته, رزا مانده است صفحه اصلی برای جلوگیری از تحمیل هزینه های ابتلا به کروناویروس و یا در مواجهه با مهاجرت و گمرک عوامل که هنوز انجام برخی از اجرای عملیات با وجود این بیماری همه گیر. یک توقف ترافیک می تواند او را به مکزیک بازگشت و بدون امکان بازگشت به ایالات متحده

در توسان 100 مایلی جنوب ققنوس جودیت—یکی دیگر از خانه دار که به تازگی گذاشته است—احساس درد همان درد. در سال 2013 او عبور از مرز با ویزای توریستی که معتبر است تا 2021 اما او نیست بازگشت به مکزیک در پنج سال. او نمی خواهید به خطر از زندگی او ساخته شده است با خانواده اش در آمریکا طرف مرز. جودیت (این اسم واقعی او نیست) 35 و ازدواج با سه تا از بچه ها; جوانترین یک شهروند ایالات متحده. او و شوهرش از خواب قانونی وضعیت خود را. آنها می خواهند کودکان خود را به بازی فوتبال حرفه ای و حضور در دانشگاه. اما کسانی که رویاهای در حال حاضر در خود نگه دارد.

جودیت می گوید مدیر خود را بدهکار او سه حقوق که او در نهایت دریافت بیش از یک ماه دیر است. حتی زمانی که coronavirus محدودیت ها برداشته در آریزونا او را نمی دانم اگر او می تواند کار خود را به عقب.

“ما منتظر بیش از یک ماه برای دریافت پرداخت می شود و آنها به ما گفت که آنها نمی دانند که اگر آنها خواهد بود rehiring ما هنگامی که به هتل بازگشت به کسب و کار و … است که می تواند در اواخر ماه مه یا ژوئن. چه می خواهیم بکنیم ؟ آنچه من در سه هفته است به اندازه کافی برای زنده سه ماه” جودیت گفت.

شوهر او است که هنوز کار ساخت و ساز در توسان اما او ترس است که اگر اقتصادی downslide همچنان او می تواند از دست دادن شغل خود را بیش از حد.

کارگران ثبت نشده در ایالات متحده ندارد حق درخواست و یا استفاده از مزایای بیکاری. در طول همه گیر آنها نمی خواهند برای دریافت کمک های مالی از جمله $1,200 محرک چک از دولت فدرال است. شهروندان ایالات متحده که به غیر شهروندان نیز محروم از دریافت یک محرک را بررسی کنید. این مردم را مانند رزا و جودیت بدون هیچ گونه ایمنی net.

“حتی اگر آنها مالیات خود را وجود دارد هیچ کمک ویژه برای کارگران غیر مجاز در طول همه گیر” Alejandro پرز یک ققنوس وکیل متخصص در قانون کار توضیح داد. این وکیل تاکید کرد که مستند نشده کارگران به خصوص کسانی که انگلیسی صحبت می کنند آسیب پذیر تر و تبدیل به اهداف آسان برای اخاذی و کلاهبرداری.

رزا و جودیت یکدیگر را نمی دانم اما آنها کار را برای همان شرکت در دو شهر مختلف. آنها هر دو استفاده می شود جعلی شناسه به کار می کنند. مانند دیگر کارگران ثبت نشده آنها کمک به امنیت اجتماعی حتی اگر آنها نمی توانند منافع خود را در یک زمان نیاز است.

“ما پرداخت مالیات, اما ما نمی تواند منافع و نه حتی در حال حاضر زمانی که هر کس دیگری است که کمک گرفتن از دولت برای coronavirus” رزا گفت.

مرکز تحقیقات پیو گزارش می دهد که حدود 7.6 میلیون نفر از 29 میلیون کارگران مهاجر در ایالات متحده ندارد مجوز اشتغال. بسیاری از آنها را به کار با شناسه و یا در حال پرداخت زیر میز. که بدان معنی است که مستند نشده مهاجران کمک میلیاردها دلار برای امنیت اجتماعی و مدیکر اما آنها واجد شرایط برای دریافت این مزایا. آنها به این سیستم پرداخت تحت شخص دیگری را به شماره امنیت اجتماعی اما هیچ چیز به عقب.

در آریزونا مستند نشده کارگران نمی تواند فایل برای بیمه پزشکی و مواد غذایی تمبر بیکاری و یا هر گونه دیگر منافع عمومی. با توجه به داده ها از آریزونا وزارت امنیت اقتصادی 3,500 نرخ بیکاری پردازش شده بودند در دولت هر هفته قبل از coronavirus بحران است. در هفته اول ماه مارس این تعداد افزایش به حدود 130,000 ادعا می کند. اما پس از رزا و جودیت undocumented خود موارد گنجانده شده در این آمار.

رزا و جودیت شروع به احساس عاطفی تاثیر بیماری همه گیر. خو خود را منتقل کرده اند از غم و اندوه به ناتوانی جنسی. خانواده های آنها احساس آن بیش از حد. با منابع محدود, آینده نگاه نمی کند به عنوان روشن به عنوان گذشته انجام داد.

“تنها چیزی که ما می توانید انجام دهید در حال حاضر است ایمان داشته باشد” رزا گفت. “خدا با این نسخهها کار در راه مرموز و او را نجات همه ما از فقر و بیماری همه گیر.”

“در حال حاضر دلیرترین چیزی است که ما می توانید انجام دهید این است نگه داشتن و ماندن در خانه” جودیت گفت.

تخته سنگ است که ساخت آن coronavirus پوشش رایگان برای همه خوانندگان. مشترک برای حمایت از ما روزنامه نگاری. شروع محاکمه آزاد خود را.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>