دهها نفر از مردم شده اند بیمار توسط یک کروناویروس جدید به نام 2019-nCoV در حداقل 25 کشور جهان از جمله آمریکا. Coronaviruses حمله به سیستم تنفسی و گاهی با هدف قرار دادن سلول های درون ریه ها. تنها هفت نفر از جمله 2019-nCoV سارس و MERS را تکامل یافته به آلوده کردن انسان است.

شیوع این بیماری شد و برای اولین بار گزارش سازمان بهداشت جهانی توسط مقامات چینی در دسامبر 31 در ووهان یک شهرستان از 11 میلیون نفر در هوبئی استان است. توسط اواسط ماه ژانویه از آن آغاز شده بود به سرعت در حال گسترش.

در ژانویه 23, قرنطینه اقدامات گسترده از ووهان به دو شهرستانها اضافی در حدود 50 مایلی شرق ووهان — هوانگگنگ و اژو — به طور موثر سرکوب جنبش نزدیک به 20 میلیون نفر است. آن را بعد از آن گسترش بیشتر برای پوشش دادن بیش از 50 میلیون نفر است. سازمان بهداشت جهانی حکم داده است که شیوع جهانی بهداشت اضطراری, نادر, طراحی آژانس می دهد که شیوع مطرح بین المللی در خطر است.

هنوز هم وجود دارد بسیاری از مجهولات در مورد این بیماری. کارشناسان هنوز مطمئن نیستند که حیوانات حامل این ویروس و انتقال آن به انسان چگونه به راحتی آن را در میان مردم و یا چگونه مرگبار است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی