شما لازم نیست به نگرانی در مورد طاعون سنجاب در کلرادو


A squirrel sitting on a deck ledge eats an acorn.
این پنسیلوانیا سنجاب احتمالا ندارد طاعون.
کالیب مارتین/Unsplash

روز دوشنبه مقامات بهداشت عمومی در Morrison, کلرادو اعلام کرد که یک سنجاب به حال آزمایش مثبت برای طاعون معروف سیاه مرگ است. در جهان هماهنگ به خطر حیوانات مخزن بیماری در انسان (COVID-19 به نظر می رسد که شروع به پریدن کرد و گونه از خفاش طاعون معمولا مانع سوار شدن از جوندگان به فرد در معده یک کک) که داستان قرار بود به منظور بالا بردن ترس. مطمئن شوید به اندازه کافی طاعون سنجاب مشهور تبدیل شده است بدون شک امید به تحت الشعاع قرار دادن 2015 برک آوت جوندگان پیتزا موش. این زیر نفس گزارش قبلی در ماه مورد انسان مورد طاعون در شهر Bayannur چین است. اما طاعون تهدید افراطی و نابجا. و سنجاب تهدید در جای دیگری نهفته است.

طاعون یک طبقه سابقه ای در مرگ و میر توده. تجزیه و تحلیل باستان اجساد نشان می دهد شیوع ممکن است به کشته شدن بسیاری از مردم اروپا در 3000 سال پیش از میلاد به عنوان مردم سوارکاری تازه اهلی—و احتمالا آلوده—اسب جاروب در را از روسیه استپ و آنها را جایگزین. آن را دوباره در سال های پایانی امپراطوری روم و زده شاید 9 میلیون نفر است. در 14th century, مرگ سیاه انجام شده یک سوم تا نیمی از جمعیت اروپا. و سپس در پایان از 19th قرن و اوایل 20thجهانی همه گیر از یوننان چین به شهرستانها از جمله بمبئی, سنگاپور, بوئنوس آیرس و سان فرانسیسکو. این بیماری به طور کلی در پناه جوندگان مانند سنجاب و موش و سگ دشت—و سپس انتقال از طریق نیش کک.

این طاعون است شنیع بیماری است. عنوان فرعی از یک گزارش تاسف موریسون سنجاب مفید اشاره می کند که علائم آن شامل “ناگهانی تب بالا و لرز و سردرد و تهوع شود.” که به می گویند هیچ چیز از درد پر از چرک ورم در زیر بغل و کشاله ران و گرفتگی عضلات و تشنج قانقاریا و کما و مرگ است. درمان میزان مرگ و میر می تواند رسیدن به بالای 50 درصد است.

اما در اینجا خبر خوب: بسیاری از افرادی که تب و لرز و سردرد و حالت تهوع دارد و نه مبتلا به طاعون. و حتی اگر توسط یک 1 در بسیاری کمتر از یک میلیون شانس شما هستند با این بیماری کمک کرد که پایین آوردن امپراتوری که هنوز هم OK: ما یک درمان است.

در سراسر جهان وجود دارد تنها 243 مورد از طاعون و 41 مرگ و میر در سال 2018 است. “جهانی بروز طاعون انسانی است که کمترین میزان گزارش شده در 30 سال” پیشنهاد سازمان بهداشت جهانی در سال گذشته است. در آمریکا طاعون در حال حاضر واقعی اگر جزئی تهدید برای انسان و حیوانات خانگی. از آن شده است در گردش در طبیعت در جهت غرب در حدود یک قرن و همیشه از جهانی همه گیر. وجود دارد حدود هفت انسان در موارد متوسط در سال است. (در بخش هایی از غرب آمریکا, شما ممکن است در سراسر آمده نشانه هایی که می گویند “توجه: Prairie Dogs را طاعون!”, کج (ایتالیک) و علامت تعجب در اصلی است.)

به عنوان مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری یادداشت “طاعون یک بیماری جدی است اما قابل درمان با آنتی بیوتیک ها معمولا در دسترس “که شامل استرپتومايسين جنتامايسين, لووفلوکساسین دارای سيپروفلوکساسين داکسی سایکلین فلوکساسین و کلرامفنیکل. اگر شما فکر می کنم شما ممکن است گاز گرفته شده توسط یک طاعون آلوده کک, شما می توانید برخی از این داروها قبل از هر گونه علائم ظهور و آن را متوقف دردناک buboes ظاهر می شود در وهله اول. علاوه بر سی ان ان است مفید گزارش شده است که سال گذشته یک زن و شوهر در اثر طاعون پس از خوردن مواد اولیه کلیه از یک marmot. که نشان می دهد بخشی از هر خانوار ایمنی طرح شما توسعه در پاسخ به bubonic سنجاب نگرانی احتمالا باید شامل “نمی خام خوردن سنجاب قسمتهای داخلی.”

اگر شما می خواهید جوندگان مرتبط با وجودی احساس وحشت و نگرانی و سنجاب مسلح با طاعون رتبه بسیار پایین تر سنجاب آزار ما شبکه های قدرت به عنوان یک تهدید برای امنیت ملی است. در کتاب خود روشن و در حال حاضر ایمنی, Michael A. Cohen و میکا Zenko گزارش پایگاه مخل حملات علیه زیرساخت های حیاتی سیستم عمدتا در ایالات متحده است. وجود دارد 2,436 حملات ذکر شده که از اواسط سال 2018 است. چهل و نه درصد از کسانی که در حملات آمد از سنجاب است که 394 بار تعداد حوادث در پایگاه داده ناشی از انسان است. سرفصل های مورد طاعون مرگ تهدید مشابه در قدر که ارائه شده توسط مقاله کاهش از دست رفته این مراتب بزرگتر داستان.

Future Tense یک مشارکت
تخته سنگ جدید امریکا و دانشگاه ایالتی آریزونا که به بررسی فن آوری های نوظهور, عمومی, سیاست و جامعه است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>